I. LIGA ŽEN

SK Žižkov Praha – SKK Primátor Náchod 1:7 (3075:3369)

Hned v úvodu hostující Majerová přehrála slabě hrající Sedláčkovou o více než 100 kuželek. Hrdinová musela proti domácí B. Mizerové bojovat více, ale i ona zápas úspěšně zvládla. Náchod vedl po první třetině nad Žižkovem 2:0 o 142 kuželek.

Jednoznačný vývoj zápasu pokračoval i ve druhé třetině. Adamů nedala šanci domácí Katzové ani na jedné dráze. Kolářová si poradila s H. Mizerovou, když si bezpečný náskok vytvořila již na první dráze (167). Náchod vedl 4:0 o 264 kuželek a všem bylo jasné, jak asi zápas dopadne.

Náchodská Cvejnová se začíná dostávat do bývalé formy, tradičním výsledkem 4:0 si poradila s Maškovou. Čestný úspěch domácích získala Řehánková, když v poslední dorážce sebrala bod hostující Šimůnkové.

Po výhře na Žižkově, která je již čtvrtou v řadě, postoupil Náchod na třetí místo v tabulce.

Sestavy a výkony Žižkov Praha – Náchod: Sedláčková 441 – Majerová 560, B. Mizerová 551 – Hrdinová 574, Katzová 495 – Adamů 573, H. Mizerová 510 – Kolářová 554, Mašková 536 – Cvejnová 579, Řehánková 542 – Šimůnková 529.

Další výsledky 7. kola: Konstruktiva Praha – Jičín 3:5, Duchcov – Valašské Meziříčí 7:1, Rosice – Slavia Praha 4:4, Blansko – Zlín 5:3, Přerov – Rokycany 7:1.

II. LIGA MUŽŮ

TJ Červený Kostelec – TJ Start Rychnov nad Kněžnou 6:2 (3387:3328)

Dlouho očekávané derby mezi Červeným Kostelcem a Rychnovem zahájili lépe hosté, za které na začátku nastoupili otec a syn Urbánkové.

Otec Ladislav si vychutnal Ondřeje Mrkose na všech čtyřech drahách. Syn David sice vyhrál jen první tři dráhy, ale i to mu na vítězství stačilo. Schuster alespoň výbornou závěrečnou drahou 166 snížil ztrátu v kuželkách. Po první třetině vedl Rychnov 2:0 o 40 kuželek.

Druhou třetinu začali lépe kostelečtí hráči a již po první dráze Kostelec v celkovém součtu vedl. Druhá dráha sice patřila rychnovským kuželkářům, ale pak domácí Novák s Boudou opět zabrali a vyrovnali stav zápasu na 2:2. Na kuželky už vedl Kostelec o 26.

V poslední třetině hrál svůj velký zápas Mýl. O jednu kuželku překonal hranici 600 kuželek a Čihákovi nestačil ani nejlepší výkon hostů. Další bod pro Kostelec přidal Horn, když ve vyrovnaném zápase těsně porazil Šípka.

Červený Kostelec tak nakonec porazil Rychnov 6:2 o 59 kuželek a postoupil na třetí místo v tabulce.

Sestavy a výkony Červený Kostelec – Rychnov nad Kněžnou: Schuster 571 – D. Urbánek 560, Mrkos 520 – L. Urbánek 571, Novák 572 – Holakovský 531, Bouda 557 – Kindl 532, Horn 566 – Šípek 556, 556, Mýl 601 – Čihák 578.

Další výsledky 7. kola: Tábor – Liberec 7:1, Kosmonosy – Česká Lípa 7:1, Sadská – Kdyně 7:1, Karlovy Vary – Bohušovice 4:4, Loučovice – Rokycany B 6:2.

II. LIGA ŽEN

SKK Primátor Náchod B – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 7:1 (3101:3019)

Zápas mezi Náchodem B a Jabloncem se od začátku vyvíjel podstatně lépe pro domácí družstvo.

První dráhu vyhrál Jablonec až ve čtvrté sérii a to už Náchod vedl 2:0. Nálevková i Mankovecká porazily své soupeřky již po třech drahách. Po první třetině měl tak Náchod náskok 74 kuželek.

Druhá třetina přinesla dva vyrovnané zápasy, v obou případech ale domácí jasně vyhrály poslední dráhu. Náchod tak přidal další dva dílčí body a při skóre 4:0 vedl již o 126 kuželek.

Čestný bod pro hosty získala Jana Florianová nejlepším výkonem kola (582). Její vítězství ale zůstalo pro hosty jediným, protože Kovačovičová dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející zápas proti Seifertové.

Náchod B tak celkem jasně porazil Jablonec 7:1 o 82 kuželky a po porážce v Českých Budějovicích se opět vrátil na vítěznou vlnu.

Sestavy a výkony Náchod B – Jablonec nad Nisou: Nálevková 525 – Císařovská 492, Mankovecká 518 – Stejskalová 477, K. Majerová 536 – Gembecová 503, Slavíková (od 61. hodu Víšová) 490 – Kvapilová 471, Kovačovičová 504 – Seifertová 494, Boučková 528 – Florianová 582.

Další výsledky 5. kola: Chýnov – Pelhřimov 6:2, Neratovice – Ústí nad Labem 5:3.