„Favoritem bude rozhodně obhájce prvenství HC Hradec Králové,“ má jasno ředitel turnaje.

Kdy jste začal s jeho přípravami letošního ročníku?
Je to téměř každý rok stejné, to znamená kolem Vánoc, na Nový rok. V té době mám více času. I když v jednu chvíli jsem byl skoro přesvědčen, že letošní turnaj vynechám z organizačních důvodů.

Jsou oproti minulým ročníkům nějaké systémové změny nebo bude vše při starém?
Hlavní změna je asi jen v tom, že letos hraje 14 mužstev.

Každoročně se do Jaroměře sjíždějí týmy nejen od nás, ale i ze zahraničí. Koho jste tedy přilákali letos?
Jsou mezi nimi staří známí jako Levice, Neratovice, Hradec, Olomouc, ale i nová mužstva jako třeba Bánská Bystrica, Vídeň, Drážďany či Znojmo. Zároveň jsem rád, že tady jsou Pardubice, kde hraje můj mladší syn.

U českých týmů asi víte, jaký hokej od nich můžete čekat, jak je to ale u těch zahraničních?
Otázka síly a výkonnosti jednotlivých mužstev se dá vždycky porovnat až přímo na ledě, neboť nelze dopředu vědět, jaká bude jejich sestava. Slovenská mužstva jsou vždy silná, Vídeň a Drážďany jsou letos zde poprvé, tak uvidíme, co předvedou.

Kde hledat mezi účastníky největší favority?
Favoritem bude rozhodně obhájce prvenství HC Hradec Králové, pak určitě Levice, Topoľčany, Bystrica, kteří jim pozici rozhodně nebudou chtít ulehčit. Svoji skupinu žákovské ligy vyhrála Olomouc, takže to by mohl být třeba černý kůň turnaje.

Každoročně dorazí na slavnostní vyhlášení nějaké zajímavé osobnosti, kdo tedy bude zítra odpoledne předávat ceny?
Na slavnostní vyhlášení jsem pozval spoustu lidí, ať z hokejového nebo společenského života, takže se nechám sám překvapit, kdo přijede.