Navíc mu dělá skvělé jméno Jan Škalda. Když v oddíle začínal vyrůstat v roce 2016 mladík ze Zliče, málokdo tušil, jaký talent stolního tenisu se rodí. Ačkoliv Škalda dnes již není hráčem České Skalice, když od roku 2018 trénuje a hraje v SK Dobré, přesto na velkých jeho úspěších má právě mateřský klub lví podíl.

Již v úvodu roku 2019 se stal v kategorii nejmladších žáků krajským přeborníkem, ovládl i kategorii mladších žáků, získal další dvě zlaté medaile ve čtyřhrách. Následovala reprezentační nominace na mezinárodní turnaj nadějí do Budapešti, kde ve vynikající konkurenci obsadil 9. - 16. místo a v dubnu na turnaji v Linzi dokonce 3. místo. Na olympiádě mládeže v Liberci získal zlatou medaili ve smíšené čtyřhře mladšího žactva a další zlatou medaili získal na Bodovacím turnaji v Praze.

Jeho nominace na Eurominichaps 2019 ve Francii v srpnu letošního roku nejspíše znamenala jeho trvalý vstup na Evropské stoly. Dosažené vynikající 6. místo znamenalo pozvání na soustředění Evropských nadějí na Euro Top ve Slovinsku a nominaci na turnaj Stiga Masters minimes v Belgickém Blegny pro 16 nejlepších hráčů Evropy. „Blahopřejeme Jendovi k dosaženým výsledkům a přejeme mu mnoho dalších úspěchů. Ocenění patří také rodinnému zázemí, které pro jeho růst vytváří to základní,“ uvedl Stanislav Prosa z TJ Sokol Česká Skalice.

Oddíl stolního tenisu Tj Sokol Česká Skalice vypisuje nábor mladých zájemců o stolní tenis z České Skalice a okolních regionů pro věkovou kategorii 8 - 11 let. Seznámení se s prostředím oddílu proběhne 29. října od 16 do 18 hodin. Klub najdete v Tyršově ulici v přízemí českoskalické Sokolovny. Více informací na webových stránkách oddílu.   (sp)