Těžkou zkoušku přečkal Krčín se ctí

Nové Město nad Metují - V dalších zápasech nejvyšší domácí soutěže národní házené zajížděli muži Krčína na hřiště prvního a druhého celku loňského ročníku.

6.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Archiv

TJ DIOSS NÝŘANY – SOKOL KRČÍN 15:18 (11:8)

Po výborném vstupu do utkání (3:5) hosté vypadli z tempa a dovolili domácím vyrovnat na 5:5. Ve 23. min. domácí vedli 8:6 a o chvíli později 10:7. Do konce poločasu se oběma týmům ještě podařilo jednou vstřelit branku a stanovit tak poločasový stav na 11:18.

Krčínu se ve druhé části dlouho nedařilo najít recept na domácí taktiku, a tak byl ještě v 18. minutě stav 14:11. Pak ale začali domácí v útočné fázi chybovat a Krčínu se postupně podařilo skóre otočit až na konečných 15:18.

„Zajímavé utkání se dvěma zvraty a šťastným koncem pro nás. Mladá útočná řada se dokázala prosadit a udržet nervy až do konce utkání,“ chválil své svěřence hostující trenér Tomáš Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Chmelík – Leugner, T. Marek, Verner – Fišer (9), M. Marek (7), Linhart (2), Valtera.

Další výsledky: Tymákov – Podlázky 23:23, Nezvěstice – Opatovice n. L. 15:15, Přeštice – Veselí n. M. 28:20, Vítkovice – Žatec 14:16, Rokytnice – Plzeň Újezd 26:15.

TJ PŘEŠTICE – SOKOL KRČÍN 24:22 (15:15)

O den později hrál Krčín na půdě úřadujícího mistra.

První polovina utkání byla typicky střelecká a obě obrany si nedokázaly poradit se střelci soupeřů. Výsledkem byl rychlý nárůst skóre až na poločasových 15:15.

Ve druhé části utkání už obě obrany fungovaly o poznání lépe. Krčínu se však nepodařilo zachytit úvod a dovolili domácím odskočit na 18:16. A tento minimální náskok si domácí udržovali po celý poločas. Do konce utkání se hostům povedlo jen snížit náskok na konečných 24:22.

„I přes porážku dobrý výkon mladých hráčů, kteří se stále ještě seznamují s kvalitní hrou některých družstev,“ konstatoval spokojeně krčínský trenér.

Sestava a branky Krčína: Chmelík – Leugner, T. Marek, Verner, Šefc – Fišer (10), Linhart (6), M. Marek (5), Fišer (1), Valtera.
Další výsledky: Tymákov – Opatovice n. L. 19:21, Nezvěstice – Podlázky 17:9, Nýřany – Veselí n. M. 22:23, Vítkovice – Plzeň Újezd 11:18, Rokytnice – Žatec 18:17.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.