O vítězství si to podle očekávání rozdali největší favorité - Jiří Homoláč (VSK Univerzita Brno) a Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec). Z mistrovského titulu se nakonec radoval prvně jmenovaný, který trať zvládl za rovných 30 minut. Pavlišta byl jen o sedmadvacet vteřin pomalejší.

Zatímco boj o titul se víceméně už před startem smrskl na dvojici největších favoritů, třetí příčka byla otevřená pro více běžců, mezi nimiž byl i vytrvalec novoměstského Sportovního klubu Kamil Krunka. „Od začátku jsem si běžel své tempo, po prvním kilometru jsem byl kolem dvacátého místa a postupně se posouval dopředu,“ odkrývá svou taktiku Krunka.

Na pátém kilometru doběhl triatlonistu Františka Lindušku, s nímž se nakonec úspěšně ve finiši utkal o konečné páté místo. „Závod hodnotím jednoznačně kladně a s výsledkem jsem spokojen,“ říká Krunka, jemuž k bronzu scházelo půl minuty. „Aspoň budu mít motivaci do dalších ročníků,“ dodává s úsměvem novoměstský vytrvalec.

Ten si neodpočine ani o nadcházejícím víkendu, kdy ho v sobotu čeká „domácí“ Cena Metuje, která se už tradičně běhá od novoměstské sokolovny do Pekla a zase zpátky. Cena Metuje je zároveň předposledním podnikem běžeckého seriálu Primátor Cup 2018.