Nejmladší generace náchodského Delfína v konkurenci se silnými kluby z Pardubic, Trutnova a Hradce Králové potvrdila fakt, že nynější úspěšní plavci z řad dorostu a starších žáků budou mít v budoucnu zřejmě své velmi zdatné nástupce.

Nejvýraznějším talentem se zatím jeví devítiletý Viktor Tomek, který vybojoval dokonce čtyři zlaté medaile. Dominoval na znakových tratích 50 i 100 metrů, dále pak také na 100 kraul i 100 metrů polohově. Delfíni mají ale i další dva oblastní přeborníky. Stali se jimi stejně staří Matouš Jirman a Aleš Cedidla. Matouš získal první místo na trati 100 metrů prsa, svůj druhý nejcennější kov pak přidal do své sbírky také z poloviční trati. Aleš zvítězil na 50 metrů motýl.

Dokonce čtyři medaile vyplaval v Náchodě Milan Ptáček. V kraulovém a znakovém sprintu skončil druhý a bral i dva bronzy za 50 metrů motýl a 100 metrů kraul.

Jediná plavkyně, která držela krok s chlapci, byla v této věkové kategorii Karolína Hrubá, která skončila třetí na 50 metrů znak.

Mezi nejmladšími ročníku 2001-02 dominoval třemi stříbrnými Štěpán Pollak na 50 kraul a 100 metrů kraul i znak. Vojta Pavelka přidal ještě bronz na 50 motýl. (pj)