VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tradiční silniční běh Hronov - Náchod se blíží

Náchod - Druhá polovina října již každoročně přináší s sebou tradiční nejstarší vytrvalecký závod v silničním běhu na trati z hronovského náměstí na náchodské náměstí před radnici.

16.10.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Oldřich Dvořák

V sobotu 25. října se běží 51. ročník. Start v Hronově je přesně v 10.30 hodin, do cíle v Náchodě budou závodníci i závodnice dobíhat od 10.56 do 11.30 hodin. V prvních dvou či třech minutách přiběhnou závodníci české špičky, po nějakých čtyřech až pěti minutách nejlepší ženy, a během dalších pěti minut bude v cíli rozhodující pole těch, kteří budou již od Hronova svádět boj s časem i mezi sebou.

Závod byl založen v roce 1928 náčelníkem náchodských atletů Bohumilem Kratěnou, jehož jméno, Memoriál Bohumila Kratěny, také nese. Hlavní cenou pro absolutního vítěze je věčně putovní Štít města Náchoda.

Zájemci o start v tomto závodě se mohou přihlásit v přízemí náchodské radnice a při přihlášce a po zaplacení startovného 100 Kč převezmou nejen startovní číslo, které si mohou ponechat, ale i pamětní list a ručník s emblémem závodu. Závodníkům, kteří jsou pojištěni u VZP a předloží u prezentace platný průkaz pojištěnce VZP, hradí startovné v plné výši pojišťovna VZP, což je generální sponzor závodu.
Prezentace závodu proběhne v sobotu 25. října od 7 do 9.30 hodin. Všichni přihlášení budou převezeni autobusy od Beránku na místo startu od 8.35 do 9.35 hodin, autobusy pak jejich osobní svršky zase dovezou k cíli. Šatny zapůjčilo Jiráskovo gymnázium, asi 500 m od náchodského náměstí TGM .

Ve 12.15 hodin proběhne slavnostní vyhlášení výsledků závodu, při kterém jsou vyhodnoceni nejlepší závodníci v každé kategorii (muži 6, ženy 3), okresní přeborníci a nejmladší a nejstarší účastníci závodu.

Pořadatelé, ale i policejní orgány, mají při této příležitosti prosbu k motoristům a cyklistům, aby v době závodu (10.30 do 11.30 hodin) pokud možno nepoužívali silnici II. třídy z Náchoda do Hronova. Zejména upozorňujeme řidiče, že je opravován železniční most ve Velkém Poříčí, a tento je řízen světelným zařízením a je průjezdný pouze v jednom směru, aby v době od 10.20 do 10.55 hodin jeli po objízdné trase. Světelné zařízení na mostě bude z bezpečnostních důvodů mezi 10.38 – 10.48 hod vypnuto v obou směrech.

K regulérnosti závodu totiž neprospívá, proplétají-li se polem závodníků nejen vozidla, ale i cyklisté. V předcházejících letech se tato výzva setkala s porozuměním a tak průběh závodu byl plynulý bez problémů a nehod, policisté samozřejmě odvedli precizní práci a motoristé je respektovali. (ru)

16.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení