I. LIGA MUŽŮ

TJ Košutka Plzeň – HC TJ Náchod 35:22 (19:11). Ostudné, tragické, úsměvné, trapné. Těmito slovy by se dalo popsat další vystoupení prvoligových házenkářů Náchoda na palubovce Košutky. Prvních šest, sedm minut se hrála vyrovnaná házená, potom ale soupeř během krátké chvíle odskočil na rozdíl čtyř branek a postupně navyšoval skóre až do konečného třinácti-gólového rozdílu.

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Náš výkon byl po nadějném úvodu naprosto ostudný, nefungovalo vůbec nic, hráči nebojovali, nebyla vůle po solidním výkonu, obrana v podstatě neexistovala. Když jsme si v útoku vypracovali brankovou šanci, tak jsme ji neproměnili, při střelbě z dálky jsme se prosadili z pětadvaceti pokusů celkem třikrát, pokud byla šance na brankovišti, brankář domácích jednoznačně převyšoval naše střelce. Měnili jsme sestavu, o poločase došlo na střídání gólmanů a nutno podotknout, že ve druhé půli Vaněček svými zákroky soupeře přibrzdil, jinak by rozdíl ve skóre byl ještě vyšší. Na závěr se mu ještě podařilo dát gól přes celé hřiště. Sice jsme odjížděli oslabeni o pilíře zadních řad Ondru Balcara, to ale není důvod pro omluvu, náš výkon byl naprosto zoufalý a je s podivem, že dokážeme hrát utkání na solidní úrovni a o pár dní později předvedeme něco tak trapného.“
Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Vaněček 1, Mrština 1, Manych 1, Bauer 2, Nosil, Osoba 3, Freiberg 7, Hrachový 2, Lojda, Vítek, Klouček 4, Šnajdr 1. Rozhodčí: Kozler, Mošna. ŽK: 2:3. Vyloučení: 5x 2 min.: 5x 2 min. Sedmičky: 4/2:3/0. Diváků: 100.

Další výsledky: Dvůr Král. – Bystřice p. Host. 26:28, Šumperk – Karviná jun. 27:27, Ostrava – Chodov 20:20, Jičín B – Litovel 24:19, Nové Veselí – Kostelec na Hané 27:30.

II. LIGA MUŽŮ, SVČ

TJ Sokol Bělá – HC TJ Náchod B 31:22 (15:15). V dalším kole náchodská rezerva zajížděla do Bělé, která je rovněž v dolní polovině tabulky. Bělá nastupuje k domácím utkáním v plné síle, kdežto venkovních utkání se starší hráči moc neúčastní.

Úvod vyšel skvěle hostům, kteří šli ve 12. min. do vedení 9:5. Náchod si udržoval po celý první poločas vedení, domácí se však přece jenom v druhé půlce poločasu otřepali z počátečního šoku, pomalu začali náskok Náchoda stahovat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas již tak dobrý ze strany Náchoda nebyl, hostům začaly pomalu docházet fyzické síly, ještě ve 49. min. vedli domácí 24:21, ale závěrečnou desetiminutovku hosté již nezvládli a nakonec podlehli o 9 branek.

Radek Čejchan, trenér Náchoda: „Celý první poločas jsme byli lepším týmem, škoda, že jsme neudrželi slibné vedení. Po přestávce se domácí zlepšili a zápas otočili ve svůj prospěch. Porážka o devět branek neodpovídá průběhu utkání, domácí si za zlepšený výkon ve druhém poločase vítězství zaslouží, ale kdybychom neodešli v závěru po fyzické stránce, zřejmě by bylo drama až do konce. Je to velká škoda, jelikož soupeř byl hratelný. V brance podal velmi kvalitní výkon Klesl, hráči v poli odvedli rovněž svůj standard.“

Sestava a branky Náchoda: Klesl – Bílý 8, Vaněk 5, Novohradský 4, Škoda 4, Voslař 1,Černý, Dušek, Filip.

Další výsledky: Mladá Boleslav – Louny 23:36, Ústí nad Labem – Vršovice 27:28, Most – Jablonec nad Nisou 26:33, Pardubice – Kolín 22:29, Chomutov – Dukla Praha jun. 26:40.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Talent Plzeň – HC TJ Náchod 29:29 (12:13). Sestava a branky Náchoda: Kaválek, Hejzlar 2, Černý 3, Tomek, P. Pich 2, Zetek 7, Erber 1, Vítek 3, Hubka 1, Lojda, Kubeček 5, Hejzlar, Kirschbaum 4, Resl 1.

Další výsledky: Jičín – Dukla Praha 37:31, Ostrava – Kopřivnice 29:22, Frýdek Místek – Zubří 33:29, N. Veselí – Bohunice 30:20.

I. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Talent Plzeň – HC TJ Náchod 37:27 (19:14). Sestava a branky Náchoda: Stára 3, Kosinka 2, P. Pich 2, Kotlár, Vaněk 3, Černý 4, Tomek, Beránek 1, Hejzlar, Resl 9, Zetek 1, Král, Šmejkal 2, Fiala.

Další výsledky: Jičín – Dukla 20:21, Lovosice – Vršovice 31:25, Mladá Boleslav – Louny 20:39, Strakonice – České Budějovice 34:25. (mr, rč)