Náchod zatím prožívá sezónu snů. Suverénně vyhrál základní část a bez zaváhání prošel čtvrtfinálovou i semifinálovou fází. V roli favorita půjdete i do finálové série. Bude to podle vás výhoda či nevýhoda?
Výsledky v základní části vytvářejí větší očekávání na nás, ale neřekl bych, že půjdeme do finále v roli úplného favorita. Proti nám bude stát velmi zkušený soupeř, který ještě v loňské sezóně hrál první ligu a bude se do ní chtít po roční odmlce vrátit. Během základní části se držel v ústraní, ale v play-off ukázal svoji opravdovou sílu.

Ve finále se potkáte s až osmým celkem po základní části. Rožnov ale ve vyřazovacích zápasech ukázal, že nadstavba je jiná soutěž. Na co si podle vás budete muset dávat největší pozor?
Už jsem to trochu zmínil. Rožnov je velmi zkušený tým, který má ve svém kádru hráče, kteří prošli mnoha zápasy vyřazovacích bojů, v tom bude mezi týmy největší rozdíl. My známe jeho kvality a uděláme maximum, abychom se na soupeře 100% připravili.

V jakém rozpoložení se nachází před finálovou sérií náchodský tým. Nemusíte krotit přílišný optimismus?
Přehnaným optimismem netrpíme. Víme, že jsme stále nováček soutěže. Máme nejmladší tým soutěže a učíme se. Výsledky, které máme, nás utvrzují ve správnosti cesty a dodávají nám sebevědomí. Na druhou stranu – ke každému zápasu a soupeři přistupujeme s maximálním respektem a pokorou. Díky tomu jsme se dostali až do finále.

Cestou do finále odehrál Rožnov o tři zápasy více. Může to být vaše výhoda?
Nemyslím si, že by to byla výhoda. Před finále měly oba týmy týden pauzu, ve které dokázaly dát případné indisponované hráče dohromady a na finále budou v plné síle a připraveni.

Finále začínáte v domácím prostředí. Co byste chtěl vzkázat vašim věrným příznivcům?
V první řadě bych jim chtěl hrozně moc poděkovat za podporu, kterou nám celou sezónu vyjadřují. Je to pro všechny ohromný hnací motor. Za druhé je chci pozvat na finále, které se bude hrát už tento víkend. V sobotu od 18 a v neděli od 17 hodin. Moc se těšíme na Vaši podporu.