Frintová se do Běchovic vrátila po dlouhých 12 letech a vítězstvím zkompletovala celou medailovou sbírku, když v minulých letech vybojovala druhé a třetí místo. „Držela jsem si své tempo, až v dlouhém seběhu z kopce před závěrečným stoupáním jsem se odpoutala od svých největších soupeřek. Jsem moc ráda, že jsem tu po dlouhých letech mohla závodit,“ uvedla Frintová. Ta zvítězila před Anetou Chlebikovou z Třince, které nadělila v cíli 44 vteřin. Třetí doběhla plzeňská závodnice Tereza Hrochová. Zkušená triatlonistka potvrdila při neúčasti Evy Vrabcové Nývltové roli favoritky a na historicky nejstarším běhu zaslouženě zvítězila. Tím navázala na své dřívější běžecké úspěchy, když se v minulosti stala českou šampionkou v krosu i na dráhové pětce.

„Dříve jsem v běhu závodila hodně, ale teď už se to skloubit s triatlonem nedá. Proto jsem o to více ráda, že jsem si tu mohla zpestřit přípravu na Světový pohár v Koreji, který je na programu za necelé tři týdny,“ doplnila šťastná vítězka.

Mezi muži vybojoval skvělé třetí místo Dominik Sádlo z Nového Města nad Metují, který zaostal za vítězným Vítem Pavlištou o dvacet vteřin.

Ilustrační foto.
Králem prvního derby Babčaník. Náchodští si vyšlápli na favorita