Od rána soutěžila děvčata v Nosticově tělocvičně ve sportovní gymnastice. Pro svou náročnost začaly soutěžit starší žákyně III již v osm hodin ráno. Náchodský Sokol representovala Susan Simonová, která ve sportovní gymnastice zvítězila a odvezla si z Prahy titul přeborníka. Po Simonové nastoupila do bojů v kategorii žákyň IV Lucie Havlíčková a i ta předvedla velmi pěkný výkon a obsadila v gymnastice velmi pěknou sedmou příčku. Tato dvě děvčata potom odjela na atletický stadion na Barrandově, kde za velkého deště soutěžily ve čtyřech atletických disciplínách.

V tělocvičně zatím pokračovaly boje ve sportovní gymnastice v kategorii dorostenek a žen. Mezi dorostenkami vynikla především Michaela Adamu z náchodského Sokola. Ta vyhrála všechny gymnastické disciplíny a tím i celou gymnastickou soutěž, za což si po právu pověsila na krk zlatou medaili. V kategorii žen startovala Eliška Vondráčková a po velmi pěkném výkonu, který po dvou letech odmlky podala, obsadila pro nedorozumění rozhodčích pěkné páté místo.

Soutěže ve sportovní gymnastice skončily až v půl sedmé večer a teprve potom odjely ženy a dorostenky na atletický stadion.
Celé dopoledne byli na atletickém stadionu chlapci a muži a i oni si vedli velmi dobře. I když vydatně pršelo, vybojovali zlatou a bronzovou medaili.
O den později pak od rána všichni závodníci pokračovali soutěží v plavání, kterou dovršili celou soutěž. Ke zlatým medailím ze sportovní gymnastiky přidala Míša Adamu nečekaně i bronzovou medaili v celé soutěži.

Náchodská děvčata tak přivezla domů dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a k tomu vyhrály ještě víkendovou plavbu parníkem po Vltavě.
Závodníci župy Podkrkonošské – Jiráskovy byli opět skvělí, dvanáct závodníků přivezlo domů 13 medailí.

Z mužů byl nejúspěšnější Libor Drábek ze Sokola Česká Skalice, který vybojoval dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. Nejcennější je zlato v celkovém závodě.

Jakub Fejfar z Úpice vybojoval také čtyři medaile, jednu zlatou a tři bronzové. K tomu přidala Hysková zlatou medaili v plavání a Mikyska bronz za celý desetiboj. (dop)