Zpestřením turnaje byla účast dívčí formace, jež byla složená z hráček, které přijely z Trutnova a Kolína. Jejich účast zajistil Zdeněk Řezníček, jemuž patří poděkování pořadatelů, kteří výkon dívek velmi ocenili. „Každé utkání, které holky hrály, bylo velmi zajímavé. Každý, kdo proti nim nastoupil, poznal že to nebyl lehký soupeř. Nejvíc o tom ví tým Penzionu Patrik, který s dívčím týmem prohrál 1:4,“ prozradil hlavní pořadatel Stanislav Juriček.

Dvoubodový systém udělal turnaj zajímavým až do posledního zápasu, kdy proti sobě nastoupily staré gardy Ležáku a FOSP Řešetova Lhota. Pořádajícímu oddílu stačila remíza k celkovému vítězství. V případě jeho prohry by se radovala „Řešetka“ .

FOSP během 12 minut skóroval čtyřikrát, takže o vítězi nebylo pochyb. Ale pak se začaly dít věci! Ležák za tři minuty snížil na 4:2, když se na tribuně probudili fanoušci ze staré gardy Sokola Velká Jesenice, kteří začali hlasitě fandit Ležáku. Remíza totiž zaručovala Jesenici druhé místo. Do konce mače zbývaly tři minuty. Ležák stupňoval tlak, soupeře nepustil téměř k ničemu a minutu před závěrečným hvizdem vyrovnal.

Po remíze se radoval Ležák. „Vítězství ale patří také jesenickým hooligans, kteří vytvořili opravdu nezapomenutelnou atmosféru,“ pochválil soky Juriček. Hráči Řešetky se drželi za hlavy, protože nemohli uvěřit, jak se dá ztratit vyhrané klání. V barvách FOSPu nastoupil třeba Marcel Bareš, David Línek či Zdeněk Jiroušek.

První byl Ležák, druhou příčku si „vykřičel“ Sokol Velká Jesenice, třetí místo zbylo na Řešetovu Lhotu. Jesenici táhnul nestárnoucí Jarda Pavlát s bratry Petrem a Jardou Burdychovými. Mužstvo podpořil i hrající prezident Martin Slavík.

Pod bednou zůstal tříbodový Penzion Patrik díky vítězství nad Green teamem, který dosáhl stejného počtu bodů. Za Patrika nastoupili třeba Zdeněk Řezníček nebo Jan Gavlas. Za Green team „váleli“ někdejší opory skalického fotbalu Petrové – Zelený a Kříž. Druhý jmenovaný si navlékl netradičně brankářský dres a udělal dobře. Dostal nejméně branek a stal se nejlepším brankářem. Nejlepším střelcem byl Míla Mervart, který dal šest branek za Ležák. Poslední skončily dívky hrající za Luky team. Poděkování zaslouží rozhodčí Jan Gieci, který s přehledem odpískal všechna utkání.

Velmi příjemná atmosféra panovala i v místním baru, kde se po turnaji všichni účastníci sešli a nadšeně si vyměňovali zážitky. „Starší páni to berou víc v klidu než mladí, proto jsme se hodně zasmáli,“ dodal Juriček.

Za FC Ležák nastoupili: Roman Komůrka (brankář), Stanislav Juriček, David Bořek, Míla Mervart, Zdeněk Skořepa, Martin Čeřovský a Pavel Ježek. (Jan Holý)