Jednou z novoměstských adeptek na medaili byla sedmibojařka Michaela Broumová. Ta byla také prvním novoměstským zástupcem, který se na MČR představil. V rozběhu na 100m př. zaběhla čas 14,90 a zajistila si účast ve finále. V něm se pak ještě zlepšila na 14,75 a obsadila konečné osmé místo, což je v konkurenci specialistek jistě slušná pozice.

Další novoměstská medailová naděje, Alena Ulrichová, měla v týdnu před MČR hodně napilno. Ve středu letěla do Curychu, kde o den později běžela 800m v závodě Young Diamonds Challenge (7. místo 2:09,25). V pátek ji čekala cesta zpět do Prahy a v sobotu pak ještě více na sever – do dějiště domácího MČR. „V rozběhu osmistovky to bylo takzvaně na pohodu a snadno postoupila z první pozice do nedělního finále," říkal spokojeně Aleš Žďárský, jeden z trenérů novoměstského Sportovního klubu a bývalý trenér Ulrichové.

V sobotním programu se také představil nadějný Dominik Sádlo, který si před MS v běhu do vrchu přijel ověřit svoje vytrvalecké schopnosti na dráze. „Po celou dobu závodu se pohyboval v čelní skupině, která se vlastně začala trhat až v závěrečných stovkách metrů, kdy se odpoutal Holánek z Velkého Meziříčí, který nakonec také jasně zvítězil. Dominik v koncovce nestačil na trojici Kubec, Schneider a Havlíček, která v tomto pořadí obsadila druhé až čtvrté místo. Dominik doběhl pátý v osobním rekordu 15:22,36 a ukázal, že je pro „kopečkářský" šampionát v podobné formě jako na začátku léta před ME," popsal Sádlův závod trenér Žďárský.

Na osmistovce se v sobotním programu představil z novoměstské sestavy Jan Žaluda. „Honza svůj rozběh běžel na pochvalu, i když by se možná ještě dalo přemýšlet o hledání „morálu" v posledních desíti krocích, které rozhodly o konečném pořadí v rozběhu," všiml si malého detailu Aleš Žďárský. Do cíle pak vpadli borci na 4. – 6. místě v pořadí: Kopecký (2:00,69), Bohman (2:00,88), Žaluda (2:00,96). „V každém případě byl Honza ve startovních listinách nejmladším běžcem a byl schopný konkurovat starším atletům. Budiž mu to přičteno k dobru," dodal na adresu mladíka trenér Žďárský.

Ten mohl chválit i trojlístek Aleš Steklík, Dominik Mojžíš a Kateřina Maternová. Aleš Steklík si na trati 400m vyrovnal letošní maximum, když v rozběhu obsadil v čase 51,58 páté místo. Dominik Mojžíš skončil na stejné trati ve svém rozběhu šestý za 52,12. „Klukům to na postup samozřejmě stačit nemohlo, ale zkušenosti jsou k nezaplacení," ví moc dobře Žďárský. Totéž platí také o jejich oddílové kolegyni, Kateřině Maternové, která v rozběhu čtyřstovky brala páté místo za 62,07.

Uplakaná neděle začala neslavně pro Michaelu Broumovou, která v prvním dálkařském pokusu nechytila odraz a doskočiště proběhla. Ve druhé sérii dala 577cm, což znamenalo účast ve finále. „V dalších pokusech to ale bylo bombardování hranice 570, a tak jsme vezli domů brambory za čtvrté místo," konstatoval její trenér Aleš Žďárský, pro jehož svěřenkyni to už byl 47 start letní sezóny.

Novoměstský Sportovní klub se však nakonec cenného kovu přece jen dočkal. Ve finále běhu na 800m měl Alenu Ulrichovou, která se stavěla na start s ambicemi nejvyššími. „Po startu to bylo takové pochodové cvičení, takže se úvodní čtyřstovka běžela za 67,5. Závodit se začalo až někde na pětistovce a od šestistovky se začala vařit voda. Vpřed šly favoritky, Ála a Eliška Kutrová. No a obě si to dávaly bok po boku až na lajnu. Klidně to mohlo být i obráceně, ale šťastnější byla naše Alíče (2:12,15) o celé 3 setiny před Eliškou Kutrovou," popsal dramatický zlatý závod Aleny Ulrichové trenér Žďárský. Po zisku titulu mistryně ČR žen si tak Alena Ulrichová pověsila na krk druhé republikové půlkařské zlato. (mr, až)