Pavel Brýdl potvrdil oprávněnost nominace na ME v běhu do vrchu, které se uskutečnilo 10. července v Turecku. Česká výprava neměla příliš času na aklimatizaci, ubytování v nadmořské výšce 1800m našim běžcům rozhodně nepřidalo, navíc v den závodu teploty šplhaly až ke 40°C. Podle Brýdla ale i Táni Metelkové by reprezentanti potřebovali na adaptaci ještě alespoň dva dny.

Závod však pro české běžce nedopadl rozhodně špatně, vždyť do Turecka přijela běžecká esa ze zemí, které patří i při světových šampionátech mezi největší favority. Pavel Brýdl se stal platným běžcem zejména v soutěži družstev, když společně s Krupičkou a Vojákem obsadili lichotivé sedmé místo v konkurenci sedmnácti týmů. Těžké klimatické podmínky vůbec nesedly jednomu z našich vrchařských lídrů – Havlíčkovi.

Výsledky reprezentačních běžců na ME: 11. Robert Krupička 1:01,26; 30. Jiří Voják 1:03,57; 43. Pavel Brýdl 1:05,47; 53. Jan Havlíček 1:07,34.
Do soutěže družstev bodují vždy tři nejlepší z týmu.

Na mítink IBL do Mindelheimu odjely atletky SK Nové Město nad Metují týden po domácím šampionátu v Brně. Dorostenka Alena Ulrichová potvrdila v závodě na 400m, že její letošní výkony nejsou náhodné.

V konkurenci juniorek z Německa, Švýcarska a Lichtenštejnska suverénně zvítězila ve výborném osobním rekordu 58,00. Její start v Německu byl součástí přípravy na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF), který se uskuteční v Turecku od 23. do 30. července.

Druhý osobní rekord přivezla domů čtvrtkařka Pavla Rousková. Osmnáctiletá medailistka z Mistrovství České republiky žen běžela v Německu tentokrát trať 200m. Podařilo se jí stlačit čas pod hranici 26,00 o jednu setinu, a tak má v letošní atletické bilanci zapsán výkon 25,99. (až)