Východočeši přitom usilují o svůj historicky první ligový titul a ve hře je mnohem více. Vítěz play off si totiž zajistí místenku v baráži o účast v extralize. Mimochodem, v probíhající sezoně již Hradečtí dokázali tři extraligové celky porazit, když z Českého poháru postupně vystrnadili Příbram, Zlín a Karlovarsko, aby jim stopku v semifinálovém klání vystavila Odolena Voda.

Volejbalistky hradecké Slavie si v letošním ročníku I. ligy žen došly pro bronzové medaile. Myslely však i na víc.
Honba za titulem pokračuje v Hradci! Volejbalistky jsou od čtvrtka bronzové

Tehdy se jednalo o první vrchol sezony. Účast ve Final Four byla považována za obrovský úspěch. To je i ta ligová finálová. Ostatně v sérii s Dobřichovicemi měli slávisté pokaždé navrch.

První zápas v hale soupeře vyhráli 3:2, aby o den později Středočeši výsledkem 3:1 srovnali.

Fanoušci hradecké Slavie se při finále činili.Fanoušci hradecké Slavie se při finále činili.Zdroj: Karolína JežkováDoma chtěl Hradec využít fantastického prostředí vlastní haly. Nejprve se to hráčům po obratu z 0:2 na 3:2 povedlo, druhý den ale patřil konkurentovi, který utekl z mečbolu a srovnal na 2:2.

Obrovsky vyrovnaná partie tak vyvrcholí až v sobotu a tentokrát už žádný ze soupeřů nebude mít kam couvnout. Vítěz bere vše. Ligový titul a účast ve zmiňované baráži proti Ústí nad Labem.

Dosavadní výsledky ve finálové sérii

Dobřichovice – Slavia HK 2:3 (-22, 23, -21, 23, -13), stav série 0:1
Dobřichovice – Slavia HK 3:1 (-20, 21, 23, 23), stav série 1:1
Slavia HK – Dobřichovice 3:2 (-21, -20, 22, 17, 15), stav série 2:1
Slavia HK – Dobřichovice 1:3 (25, -21, -19, -20), stav série 2:2

Rozhodující páté utkání se hraje v sobotu od 17 hodin na palubovce Sokola Dobřichovice.