Ten založili olympijští vítězové Robertové Změlík a Šebrle s řadou dalších olympioniků a olympijských medailistů proto, aby děti ve školách a v celé České republice více sportovaly.

V Brně se letos sešlo na stovku olympioniků a olympijských vítězů současných i minulých let, kteří uspořádali velkolepou podpisovou akci.

Již čtyři roky se do této soutěže kvalifikují děvčata ze Sokola Náchod, která reprezentují okolní základní školy.

Cesta na celorepublikové finále však vede přes náročná okresní i krajská kola, přesto za poslední léta přivezly náchodské sokolky z celorepublikového finále už sedm cenných kovů.

A i letos se do Brna kvalifikovalo pět děvčat. Z náchodského víceletého gymnázia to byly Lucie Řehůřková, Andrea Marešová a Nikola Matějů, ze ZŠ Velké Poříčí Barbora Ficencová a ze ZŠ Červený Kostelec Kateřina Hemelíková. A jako jiné roky gymnastky Sokola Náchod nezklamaly ani tentokrát, když se všechny umístily v prvních polovinách startovního pole svých věkových kategoriích.

Nejlépe si vedla Barbora Ficencová, která uběhla 1000 m za 3:34 a mezi všemi zúčastněnými děvčaty, které byly o 5 let starší než ona sama, obsadila výborné druhé místo.

Desetiletá Nikola Matějů skončila čtrnáctá, Kateřina Hemelíková byla dvacátá a Andrea Marešová jednadvacátá.

„Nyní čeká dívky Sokola Náchod ještě několik soutěží v atletice a rovněž ve sportovní gymnastice,“ hledí už opět dopředu trenérka Míla Vejrková.