Swim cup 2015 byl ozdoben účastí mistrů světa a olympijských vítězů jako Cameronem van der Burgem, Ranomi Kronowidjojo či Laszlo Csehem.

Pavel Janeček, člen A-týmu české reprezentace, odchovanec Delfínu Náchod a trenéra Hakla, zde startoval ve svých dvou oblíbených polohovkových disciplínách. Motivován čerstvým splněním olympijského limitu své sparingpartnerky Barbory Závadové v pražském VSC, pokořil ve dvou dnech oba české rekordy na 200m a 400m polohovým způsobem a přiblížil se k olympijským limitům.

Nejprve v pátečním večerním finále delší trati o necelé dvě sekundy vylepšil svůj český rekord z ME v Berlíně na 4:19,21, stanul na první příčce a splnil A-limit MS v Kazani. Přesto však nebyl spokojen hlavně s prsařským úsekem, protože jeho tajným snem bylo již nyní splnit ostrý olympijský A-limit – 4:16,71.

Do sobotního programu Janeček nastupoval se šestým časem na poloviční distanci. Už v ranních rozplavbách se otřásl český rekord Fučíka z roku 2009, když Janeček zaplaval jen o desetinu horší čas 2:02,71.

Večer se očekával další atak na české maximum a fanoušci Delfínu Náchod při přímém přenosu na internetu vynesli Janečka až k bronzu a času 2:02,06. K A-limitu Olympijských her v Riu mu tak zbývá 1,8 sekundy. (pj, mr)