Druhý celek uplynulé sezóny nohejbalového Krajského přeboru mužů, zbečnický Sokol, se totiž zúčastní kvalifikace o 2. nohejbalovou ligu mužů a navíc bude po přidělení pořadatelství hrát svou kvalifikační skupinu doma.

Ta bude rozehrána tuto neděli od 9 hodin ráno v Hronově!

Zbečnický tým věří, ačkoliv nebude rozhodně favoritem na postup, ve velkou podporu sportovní veřejnosti v celém regionu.

„Vzhledem k úspěšně rozjeté sezoně v Krajském přeboru a rýsující se šanci účastnit se kvalifikace jsme se rozhodli v letním přestupovém období posílit náš kádr o úderné, charakterově výborné a týmové hráče Tomáše Valáška z Velkých Petrovic a Martina Řeháka z Černčic. Máme velkou motivaci a pokusíme se udělat maximum pro to, abychom po dlouhých letech vrátili 2. ligu v nohejbale zpět do našeho kraje," říká Lukáš Vlach jeden ze zbečnických hráčů a jedním dechem dodává. „Jsme ovšem pokorní a můžeme spíše jen překvapit.

Očekáváme velice těžké soupeře i zápasy. Reálně to vidím spíše na boj o druhé místo, které by zaručovalo ještě účast v dodatečné kvalifikaci. O domácí prostředí jsme usilovali hlavně proto, abychom znovu výrazněji probudili zájem o tento krásný a kdysi tolik populární sport přímo v Hronově. Všichni se těšíme a věříme, že nám přijde hodně lidí fandit a utvoří bouřlivé prostředí. Odměnou pak za to snad uvidí kvalitní nohejbal a náš bojovný výkon."

V kvalifikaci může Sokol Zbečník startovat, na rozdíl od krajského vítěze z Batňovic, i díky momentálně velice úspěšné zbečnické mládeži. „I to by měla být pro celý tým další motivace navíc. Dlouhodobě je v našem sportu problém, že talentovaní kluci z východních Čech odcházejí za lepším do ligových oddílů, protože zde nemají kde hrát vyšší soutěž a já věřím, že někteří mladí z tohoto kraje, a třeba i přímo od nás, mají na to 2. ligu mužů v příštích letech hrát," je přesvědčen Lukáš Vlach, který se právě nohejbalové výchově zbečnické mládeže věnuje.

Jedno kvalifikační střetnutí se bude hrát stejně jako v kraji na pět vítězných utkání, přičemž maximální počet může být devět zápasů (5:4). Jediným rozdílem bude disciplína singlu, která se v kvalifikaci hraje jako pátá v pořadí místo utkání vložených dvojic.

Ze tří kvalifikačních skupin postupuje do 2. ligy přímo vítěz, týmy ze druhých míst se utkají v dodatečné kvalifikaci o poslední volné místo.

Do kvalifikační skupiny A přisoudil los Zbečníku za soupeře SK Nohejbal Hlavenec (Středočeský kraj) a TJ Sokol Řeporyje (kraj Praha). (lvl, mr)