Trénink podle něj probíhá úplně stejně, takže rodiče nemají žádné úlevy. „Po nezbytném rozcvičení následovala technika a poté si rodiče mohli házet s dětmi a ty si naopak také mohly házet s rodiči, což je viditelně bavilo," dodává s úsměvem Oldřich Kolín.

Jedním z výsledků těchto tréninků je vytvoření výborné rodičovské party. „Dříve si tady všichni rodiče vykali, dnes si už všichni tykají a živě spolu diskutují," všiml si předseda oddílu.

Podle očekávání si však toto společné tréninkové úsilí dětí a rodičů vybralo první „oběti". „Na dalším tréninku jsem od rodičů vyzvídal, jak se jim to líbilo a je pravda, že jedna maminka nemohla na rameno a jeden tatínek měl nějaké problémy s nohama, ale jinak jsem posbíral jen samé pozitivní reakce," dodává Oldřich Kolín, který ale neusíná na vavřínech a už přichází s další novinkou. „Jsou to nedělní tréninky od 18 hodin bez kimona. Je to kondiční trénink, na který mohou opět s dětmi chodit i jejich rodiče," uzavírá výčet novinek náchodského SKP Judo jeho předseda. (mr)