I. LIGA ŽEN

Sokol Dobruška – Sokol Krčín 27:18 (18:8). Krčín si chtěl spravit chuť po porážce na domácím hřišti od Sokola Tymákov, to se mu ale nepodařilo.

Domácí hráčky byly od první minuty jasně lepší, takže bylo jen otázkou času, kdy odpor Krčína zlomí. A to se povedlo nepříjemně brzy (5. min. – 4:2, 10. min. – 7:3 a 15. min. – 10:3). Změnu na straně Krčína nepřinesl ani druhý poločas, takže se zápas po změně stran prakticky už jen dohrával.

Vstup do nadstavbové části se Krčínu nepovedl, přesto je stále ve hře ještě hodně bodů. O ty další bude Krčín bojovat už o tomto víkendu, kdy na svém hřišti hostí celky ze západu Čech – v sobotu Příchovice a v neděli Přeštice. Obě utkání začínají v 11 hodin.

Sestava a branky Krčína: Šefcová – Štefková, Pavlíková, Žižková, Entová – Kotlářová (9), Koudelková (3), Šimánková (3), Hamanová (2), Zimlová (1), Rydlová.

Další výsledky: Tymákov – Příchovice 12:11, Žatec – Chomutov 23:14, Příchovice – Přeštice 24:12, Hlinsko – Draken Brno 28:10.

9. Chomutov 18 1 1 16 236:491 3
Pozn.: Celky nad linkou hrají play off, spodní čtveřice o udržení. Příchovicím byl odečten jeden bod.

I. LIGA MUŽŮ

Sokol Krčín- SK Studénka 19:14 (12:9). Proti poslednímu celku tabulky byla pro domácí povinnost zvítězit.

Začátek utkání byl ale nečekaně vyrovnaný a především v obranné hře měli domácí házenkáři značné rezervy. V 15. min. tak svítil na ukazateli skóre stav 6:6. Teprve potom se začali Krčínští více prosazovat a především i zastavovat hostující útoky. Výsledkem bylo odskočení ve 24. min. na 11:7. Do konce poločasu pak Krčín vedení udržel a do kabin se šlo s výsledkem 12:9.

Vstup do druhé části byl jiný než začátek utkání. Domácí poctivě zvládali eliminovat hostující útoky, ale v útočné fázi se nedokázali tolik prosazovat. „Obrana v této části utkání výrazně dokázala pomoci útoku, který si tak mohl dovolit krátký bezbrankový výpadek," všiml si domácí trenér Tomáš Pavlík. V 8. min. byl stav 14:11 a další gól dali domácí až o deset minut později. Za další dvě minuty už to bylo 17:11. Konec utkání se pak již pouze dohrával.

„Dnešní utkání se hodně povedlo Matěji Kopeckému v brance a i obrana od 20. minuty první poloviny dokázala velmi kvalitně fungovat," dodal k zápasu krčínský trenér.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – M. Leugner – Červinka, T. Marek, Mikolášek – Štrof (6), L. Marek (6), Fišer (5), Linhart (1), M. Marek, Valtera (1).

Další výsledky: Plzeň Újezd – Tymákov 23:20, Podlázky – Vítkovice 20:16, Rokytnice – 1. NH Brno 26:19, Žatec – Nezvěstice 15:14, Nýřany – Přeštice 17:16. (vz, dop, mr)