To se na novoměstském Stadionu generála Klapálka koná v neděli 8. září.

Jednou z mnoha zajímavých tváří novoměstského závodu bude osmá žena nedávného Mistrovství světa v Moskvě v běhu na 800 metrů, Lenka Masná.

Lenko, při závodech se světovou elitou působíte velmi sebevědomě a nebojácně. Prozraďte, jak je na tom vaše nitro pár minut před startem?
Pár minut před startem už jen sleduji časomíru, na které svítí hodiny a v duchu si odpočítávám minuty, kdy „konečně" vyběhneme. V nitru se soustředím sama na sebe, abych se moc nepřehecovala a neudělala zbytečné chyby.

Už několik let kralujete české „půlce", co schází k tomu, abyste stabilně běhala časy pod 2:00. Váš osobní rekord z Moskvy 1:59,56 napovídá, že návštěvy pod dvouminutovou hranici chcete podnikat častěji.
To je pravda, že bych se ráda častěji dívala na časy pod dvě minuty. Ale bohužel, ještě to nemám tak vyběhané, abych si takový čas mohla zaběhnout sama a potřebuji k tomu mít silnou konkurenci, které se mi na závodech nedostává. Pro mě „půlky" na MS byly jedny z nejrychlejších závodů, co do mezičasů úseků a pak se z toho může něco běžet.

Na jakých tratích a s jakými ambicemi se představíte v Novém Městě nad Metují?
Disciplíny ještě nevím všechny, ale určitě to bude 400m a k tomu 800m, nebo nově 200m! Ambice mám vysoké, i přesto, že je už konec sezony, tak bych ráda 400m udržela pod 54 sekund a nejlépe i vyhrála. Na půlce beru jen vítězství a na dvoustovce by mi udělal radost osobní rekord.

Pokud najdete trochu času před závody, které místo byste chtěla v Novém Městě nad Metují navštívit?
Obávám se, že moc času mít nebudu, protože do Nového Města dojedu až v den závodů, takže prohlídku zámku, nebo zámecké zahrady budu muset odložit. Ale ráda bych se po závodech zastavila na nějaké dobré jídlo v centru. (až)