Novoměstský Sportovní klub měl v sestavě České republiky hned dvě atletky, které se prosadily na domácím mistrovství na nejvyšší stupeň a tím i získaly pozvánku od šéftrenéra Českého atletického svazu na tento závod.

Alena Ulrichová (18) měla v Hodoníně zvlášť nelehký úkol. Byla nominována do závodu na 800m a také do štafety 4x400m.

Závod na 800m se měl odehrávat především v režii Zsanett Kenesei z Maďarska, která byla největší favoritkou společně se Slovinkou Patricií Plazar. Dvě třetiny závodu také obě jmenované běžkyně udávaly tempo závodu na špici startovního pole. Alena Ulrichová i nyní dokázala, že v podzimních závodech předvádí výborné výkony, i co se týká taktiky.

V závěrečných 120 metrech se postupně ze třetí pozice propracovala na čelo závodu a mocným finišem svůj atak dotáhla do vítězného konce. Maďarka na cílové šachovnici nakonec podlehla i druhé české běžkyni Radce Hanzlové, která vpadla do cíle o 0,03vt. dříve.

Alena Ulrichová pak ještě výborně zapadla do českého kvarteta Jeníková, Škabrahová, Ulrichová, Slaninová, které po boji zvítězilo před štafetou Maďarska v čase 3:49,72.

Michaela Drábková (20)  nastoupila do závodu na 1500m v pozici druhé nejrychlejší. Jejím úkolem bylo pokusit se znepříjemnit pozici jasné favoritce, Slovince  Maruši Mišmaš, která má osobní rekord o 15 vteřin lepší než Michaela. Závod se nakonec skutečně odehrál v režii obou favoritek. V koncovce prokázala větší běžecké kvality Slovinka. Michaela doběhla na výborném druhém místě opět v čase jen těsně nad 4:30.

Obě novoměstské atletky zaznamenaly v sezóně 2012 výtečné úspěchy, kterým předcházela náročná příprava na soustředěních v Krkonoších, Vysokých Tatrách, Dolomitech a na stadionech v Kolíně, Jilemnici, Jablonci nad Nisou, Nymburce a samozřejmě na domácí dráze v Novém Městě nad Metují.

Obě již možná více nakukují k sezóně 2013, ve které čeká ženy kategorie do 22let Mistrovství Evropy ve finském Tampere a juniorky Mistrovství Evropy v italském Rieti.

Otázka tedy jen zní? Podaří se jim v jarních a letních měsících příštího roku splnit přísné účastnické limity? Odpověď budeme znát až po dlouhém období, které bude opět věnováno především náročné přípravě.

(až)