Letos se do sportovní haly v předvánočním čase sjelo deset týmů z celého Královéhradeckého kraje. Turnaj měl skutečně luxusní obsazení. Čtyři týmy přijely z Náchodska, celá pětice z Hradecka a jedno družstvo zastupovalo trutnovský region.

Mezi celkem 82 hráči pořadatelé napočítali celkem 11 dívek. Turnaje se totiž zúčastnilo také šestičlenné družstvo dívek Sokola Třebeš.

Pořadatelé rozdělili mužstva do dvou skupin po pěti. Ta se utkala systémem každý s každým. Pak následovaly zápasy o konečné umístění.

Skupina A se pěkně zamotala. O pořadí na prvních čtyřech místech totiž rozhodovaly poslední dva zápasy. Protože celkem tři týmy dosáhly devíti bodů, rozhodovaly vzájemné zápasy. Ty ale přímo nerozhodly. Ke slovu se tak dostalo celkové skóre, a to hovořilo pro pořádající RSCM Rozkoš.

Domácí do turnaje vstoupili nešťastnou porážkou s Náchodem v modrých dresech, když rozhodl vlastní gól pět vteřin před koncem. Pak ale své soupeře Rozkoš válcovala. V posledním zápase se Starými Buky potřebovala vstřelit minimálně dvě branky k vítězství ve skupině. Rozkoš do té doby velmi dobře hrajícího soupeře, který porazil 1:0 i favorizovaný Náchod, smetla jednoznačně 5:0.

Ze druhého místa postupoval Náchod a ze třetího Buky. Čtvrtou příčku v áčku obsadil Nový Hradec Králové a páté byly holky Sokola Třebeš.

Béčko mělo od začátku jasného favorita, kterým byl tým FC Hradec Králové. Bez jediného inkasovaného gólu postoupil samozřejmě do finále. Ze druhé příčky šli do závěrečných bojů překvapivě fotbalisté Velkého Poříčí. Ti byli určitě největším překvapením letošního ročníku. Ze třetího místa šli dál kluci z Třebše a čtvrtý byl Náchod v oranžových dresech. Poslední byli chlapci z Roudnice.

Závěrečné boje se hrály systémem pátý s pátým. Jako první se o 9. místo utkala Roudnice s holkami ze Sokola Třebeš. Přestože dívky klukům vzdorovaly a daly gól, nakonec odešly poraženy 1:8. Holky ale rozhodně přispěly k oživení Vánočního poháru.

O sedmou příčku si to rozdali Nový Hradec s hráči Náchoda v oranžovém, kteří vyhráli 1:0. O páté místo se střetli Staré Buky s chlapci Sokola Třebeš. Buky hrály celý turnaj v šesti, na což doplatily. V závěru už jim nestačily síly. Třebeš vyhrála 3:0.

O třetí místo se strhl boj mezi modrým Náchodem a Velkým Poříčím, kterému výborně zachytal brankář Josef Musil. Ani on však nestačil na trestný kop Adama Čejchana. Náchod vyhrál 1:0 a radoval se z pomyslného bronzu.

Ve finále se střetli hráči RSCM Rozkoš a favorizovaného FC Hradec Králové. Votroci vyhráli 7:1. Domácí ale prověřili jejich brankáře z celého turnaje nejvíc. Gólman Hradce si většinu turnaje mohl pískat. Fotbalisté od východočeského moře mu zle zatápěli. Jenže to už prohrávali o několik branek. Čestný úspěch a jediný gól v síti Hradce zaznamenala Natálie Minářová. Hradec táhl nejlepší střelec turnaje David Pospíšil, který dal 11 branek.