KK Kosmonosy – TJ Červený Kostelec 2:6 (3234: 3338)

Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Kostelecký Bouda sehrál proti domácímu Bajtalonovi kvalitní a vyrovnaný zápas, ale lepší výkon ve druhé polovině rozhodl o těsném vítězství domácího hráče. Také Boudův spoluhráč Schuster těsně prohrál, ale po podstatně horším výkonu. Sice na poslední dráze hodil 151, ale to už bylo na zvrat pozdě. Kosmonosy vedly po první třetině 2:0 o 26 kuželek.

Ve druhé třetině nabral vývoj zápasu nečekaně jednoznačný směr. Hostující Vaněk a Horn své soupeře jasně porazili a z osmi drah vyhráli hned sedm.

Velký rozdíl byl hlavně na třetí dráze, kde oba kostelečtí borci dohromady nahráli 54 kuželek. Stav po dvou třetinách byl na body nerozhodný 2:2, ale na kuželky už vedl Červený Kostelec o 90.

K vítězství potřeboval Kostelec vyhrát jeden z posledních dvou zápasů. Nakonec hostující hráči vyhráli oba zápasy, ale neměli to jednoduché.

Mrkos sehrál s domácím Benešem vyrovnaný zápas, ve kterém se bojovalo o každou kuželku. Nakonec o dvě kuželky vyhrál Mrkos.

Mýl prohrál první dvě dráhy o jedinou kuželku, další dvě dráhy ale vyhrál a získal další bod pro hostující družstvo.

Červený Kostelec vyhrál v Kosmonosech 6:2 o 104 kuželky a postoupil do čela druholigové tabulky.

Sestavy a výkony

Kosmonosy – Červený Kostelec: Bajtalon 581 – Bouda 567, Doškář 527 – Schuster 515, Vondráček 530 – Vaněk 568, Řípa 495 – Horn 573, Beneš 577 – Mrkos 579, Plocek 524 – Mýl 536.
Další výsledky 12. kola: Tábor – Sadská 7:1, Liberec – Karlovy Vary 2:6, Česká Lípa – Loučovice 2:3, Kdyně – Rokycany B 6,5:1,5, Rychnov nad Kněžnou – Bohušovice 8:0. (dou, mr)