Závod byl určen amatérským jezdcům v kategorii Experts a BMX začátečníkům plus šest pozvaných českých „PRO“ riderů, kterými byli David Janáč, Jakub Skupin, Tomáš Řanda, Pavel Caha, Ondra Šléz a Lukáš Váňa.

Všichni registrovaní jezdci ve 40 sekundové představovací jízdě předvedli své umění a z nich si „PRO“ jezdci následně vybrali ty nejlepší do svého družstva. Tím vzniklo šest šestičlenných týmů, které se pod vedením kapitána snažilo získat co nejvíce bodů a přivést tak svůj tým k vítězství.

Závod se jel ve třech disciplínách: Team Contest – kde se každý jednotlivec snažil v 50 sekundové jízdě zajet co nejvíce kreativní jízdu, pokud možno bez pádu a tím získal pro svůj tým co nejvíce bodů.

Ve druhé disciplíně Team Best trick si každý jezdec předem určil trik a překážku kde bude proveden, soupis byl poté předán porotě, která dohlížela na splnění úkolu a jeho provedení. Na splnění triku byly umožněny tři pokusy.

Ve třetí disciplíně Team Ride si tým domluvil a nacvičil společnou sestavu – exhibici, při které se snažil zaujmout porotu nápaditostí, kreativitou a zábavností sestavy.

Po ukončení všech disciplín přišla na řadu porota – sčítání bodů a slavnostní vyhlášení výsledků.

Nejvíce zaujal a vítězství získal tým pod vedením Ondry Šléze, na dalších místech se umístily týmy Lukáše Váni, Tomáše Řandy, Pavla Cahy, Jakuba Skupina a Davida Janáče. Vítězové si odnesli hodnotné věcné ceny od sponzorů a ostatní na dalších místech získali ceny útěchy.

Důležité pro závodníky – amatéry ale nebylo za každou cenu vyhrát, ale využít možnost zajezdit si pod dohledem nejlepších českých jezdců a něco se od nich přiučit a divákům, kteří se na tuto ojedinělou akci přišli podívat, předvést spoustu krkolomných kousků z kterých se někdy tajil dech.

Aby bylo možné prožít s kamarády zážitky ze závodů a probrat chyby, kterých se kdo dopustil, byla pro závodníky a příznivce BMX uspořádána v náchodském Vifix klubu velká afterpárty.

(Jiří Mach)