SK Rubena Náchod – VK Hronov 2:3 (-22, 23, 17, -24, -8) a 3:2 (24, -12, 16, -14, 13). Utkání nabídlo podle předpokladů vynikající volejbal, který se v obou kláních rozhodoval až ve zkrácených hrách.

Úvodní set prvního utkání se rozhodoval až v samotném závěru, kdy se štěstí přiklonilo na stranu hronovských volejbalistech, jež se tak ujaly vedení 1:0. Také druhý set byl přetahovanou o každý míč, tentokrát se však štěstí přiklonilo na stranu domácích hráček, které tak vyrovnaly na 1:1. Také ve třetí sadě pokračovaly domácí hráčky na vítězné vlně, diktovaly tempo hry a brzy se dostaly do vedení 2:1 na sety. Ve čtvrté sadě už mohly v případě vítězství domácí hráčky pečetit svou účast ve skupině o postup. Hronovačky ale po dvou ztracených setech opět našly jistotu v útoku i v obraně a pravá volejbalová bitva měla rozuzlení až v samotné koncovce, v níž se radovala hostující děvčata. O vítězi prvního utkání tak musela rozhodnout zkrácená hra. Ta vyzněla zcela jednoznačně ve prospěch hostujících hráček, které tak přiživily naděje na účast ve skupině o postup.

Druhé utkání začalo stejně, jako to první skončilo. Úvodní sada se opět rozhodovala až v koncovce, v níž se tentokrát radovala domácí děvčata. Ta však ve druhé sadě polevila, Hronovačky převzaly iniciativu a druhý set jasně ovládly skórem 25:12, čímž srovnaly na 1:1. Další obrat nastal ve třetí sadě, kterou opanovaly domácí hráčky a opět se přiblížily kýženému vítězství. Hronovačky ale ve čtvrtém dějství druhého utkání opět zapnuly na vyšší obrátky a bez většího odporu svých soupeřek poslaly také druhé utkání do rozhodující zkrácené hry. V ní se od prvního míče strhla přetahovaná o každý bod, kterou musela rozuzlit až koncovka, ve které našly více psychických sil domácí hráčky, které tak získaly vysněné vítězství a tím i účast ve skupině o postup do Extraligy.
Další výsledek: Slavia HK – TJ Jičín 3:1 a 3:0.

Druhá část soutěže začíná 16. ledna a Rubena bude hrát ve skupině s VSC Zlín, Jiskrou Havlíčkův Brod a TJ Mittal Ostrava B. Hronovské juniorky čekají boje ve skupině M, kam si přinášejí nejvíce, a to 24 bodů. Zde se pak ve druhé části soutěže začínající opět 16. ledna střetnou s týmy: TJ Sokol Česká Třebová; VO TJ Lanškroun; TJ Slavia Hradec Králové; TJ Sokol Dolní Újezd; VKM Réma Rychnov nad Kněžnou; TJ Lokomotiva Trutnov; TJ Jičín.