Vedoucí Litovel připravila mužům první jarní porážku

Náchod – Další mistrovské body se o víkendu rozdělovaly v ligových házenkářských soutěžích dospělých i mládeže.

18.3.2014

Ilustrační fotoFoto: Lukáš Hloušek

I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – Tatran Litovel 25:26 (12:13). „Přípravě na toto utkání jsme se hodně věnovali a byla velmi důkladná. Do zápasu jsme šli s tím, že jsme chtěli Litovel přehrát nasazením a bojovností," plánoval si před zápasem náchodský trenér Petr Šulc.
Tyto jeho plány se podařilo plnit jen velmi krátce v úvodu utkání, kdy se domácí ujali dvoubrankového vedení. „Ještě za stavu 1:0 a následně za stavu 2:1 jsme neproměnili na brankovišti dvě vyložené šance a díky tomu se soupeř rychle vrátil do hry a po chvíli už vedl 3:2," naznačil další vývoj zápasu trenér Šulc. Hra jeho svěřenců se postupně začala rozpadat na výborném výkonu brankáře hostí. I přesto ale domácí drželi s Litovlí krok, a to až do stavu 6:7. V tento moment domácí po vyrovnání dokonce vedli 8:7 a ve 23. min. Náchod odskočil na 10:8. „V tomto okamžiku jsme se výrazně prosazovali v rychlém útoku, ale vázla kombinace na postavenou obranu soupeře. Tam jsme měli slabinu," přiznal náchodský trenér. Ve 28. min. už domácí prohrávali 11:12, sice stačili ještě srovnat, ale Litovel opět kontrovala a do šaten šla s vedením 13:12.
Domácím vůbec nevyšel začátek druhé půle, kdy soupeř odskočil na rozdíl tří branek (13:16). Náchod to však nezabalil a po rychlých útocích v 8. min. srovnal na 17:17. „K našim problémům se postupně začala přidávat i střelba z dálky, v rychlých útocích nebo po seběhnutí křídla jsme během druhé půle promarnili šest vyložených šancí a navíc jsme v důležité fázi nedali sedmičku," vzpomíná na klíčové okamžiky zápasu náchodský trenér. Jeho svěřenci v polovině druhé půle prohrávali 18:22, po time-outu se však obdivuhodně zvedli a během čtyř minut srovnali na 22:22. „V těchto okamžicích jsme ale nedali jasné šance nebo jsme udělali chyby a zkušený soupeř si tak své vedení neustále hlídal a nakonec i pohlídal," uzavírá trochu smutně domácí trenér Petr Šulc.
Fakta – sestava  a branky Náchoda: Kocián, Kaválek, Hrachový 1, Resl 3, Hlaváček, Osoba, Vaněk, Nosil 3, Lojda 1, Klouček 6, Vítek 1, Freiberg 8, Pich 1, Černý 1. Rozhodčí: Fogl, Lízl. ŽK: 3:2. Vyloučení: 7x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 3/2:3/2. Diváci: 200.
Další výsledky 16. kola: Bohunice – Louny 26:23, Strakonice – Karviná B 25:19, Nové Veselí – Chodov 31:22, Jičín B – Dvůr Králové 26:24, Dukla Praha B – Bystřice pod Hostýnem 34:32.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – Sokol Ostrava 26:27 (17:12). Starší dorostenci Náchoda předvedli doma ve druhé půli dokonalý kolaps. Ještě v poločase vedl Náchod o pět branek, po závěrečné siréně ale jednu branku na Ostravu ztrácel.
Fakta – sestava a branky Náchoda: Beránek, Bonaventura, Čipera 1, Hynek, Kosinka 4, Metelka, Neumann 6, Paclík 2, Pich 8, Stára 5, Tyler, Vitoušek, Vitvar, Cvejn. Rozhodčí: Halíř, Podzimek. ŽK: 2:3. Vyloučení: 5x 2 min.: 8x 2 min. Sedmičky: 2:4.
Další výsledky 16. kola: Kopřivnice – Karviná 30:20, Dukla Praha – Frýdek-Místek 36:31, Nové Veselí – Lovosice 30:29, Jičín – KP Brno 38:25, Zubří – Talent Plzeň 28:25.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – Sokol Vršovice 30:28 (13:9). O jediné náchodské házenkářské body se v sobotu postarali mladší dorostenci. Ti dali základ svému vítězství už v prvním poločase, v němž soupeři odskočili o tři branky. Své vedení si pak po změně stran už pohlídali a nakonec o dva góly vyhráli.
Fakta – sestava a branky Náchoda: Baldrych 10, Cvejn, Mach 3, Metelka 7, Plšek, Roztočil 3, Štajnrt 1, Štok 3, Tryzna, Úradníček 3, Vodák, Malínský, Vodáček. Rozhodčí: Halíř, Podzimek. ŽK: 2:1. Vyloučení: 6x 2 min.: 2x 2 min. Sedmičky: 2:0. Diváci: 45.
Další výsledky 16. kola: Č. Budějovice – Louny 29:27, Třeboň – Talent Plzeň B 28:22, Most – Bělá p. B. nezjištěno, Pardubice – Liberec 40:26. (mr)

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.