Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vesnickému sportu se snad začíná blýskat na lepší časy

Náchod – Salónek náchodského Hotelu Elko byl v pátečním podvečeru dějištěm vyhodnocení už 47. ročníku soutěží Komise vesnické tělovýchovy.

24.11.2014
SDÍLEJ:

VLASTIMIL SEDLÁČEK ze Sokola Žďárky přijímá gratulace za celkové druhé místo od Hany Kopecké předsedkyně České unie sportu Královéhradeckého kraje i předsedkyně Výkonné výboru Okresního sdružení ČUS v Náchodě.Foto: Zdeněk Majer

Zprávu o činnosti Komise vesnické tělovýchovy (KVT) přednesl ten nejpovolanější, předseda KVT Náchod Josef Míl. Jeho řeč se stáčela stejně jako v letech předchozích především k tenčícím se finančním zdrojům a jejich vysychajícím pramenům.

Josef Míl pak rovněž ve svém příspěvku apeloval na přítomné zástupce jednotlivých TJ, aby dodržovali soutěžní řád a schválené regule. „Čas od času se nám objevují nějaké protesty a musím přiznat, že jsme šetřením zjistili, že jeden z nich byl letos oprávněný. Ostatní se nám prokázat nepodařilo. Dávejte si proto velký pozor na to, koho do soutěží nominujete," káral zástupce jednot předseda KVT Náchod.

Letošního soutěžení, které nakonec vyhrál podle očekávání Sokol Starkoč, se zúčastnilo celkem 18 jednot, a to v pěti kolektivních a sedmi individuálních sportech.

Do příštího ročníku je podle slov předsedy KVT zatím přihlášeno jen čtrnáct jednot a už dnes je téměř jisté, že na letošních 18, se toto číslo už nerozroste.

Dalším bodem programu, a to tím nedůležitějším, bylo odměnění nejlepších deseti jednot, které si kromě finančního příspěvku polepšily i materiálně.

Závěr programu je vždy otevřen diskusi, kterou už tradičně otevřel sekretář KVT Náchod Jaroslav Rufer. „Prosím všechny o dodržování stanovených termínů, protože různé přesuny jsou vždy strašně složité," zahájil diskusi Jaroslav Rufer. Ten rovněž vyjádřil přesvědčení, že se po letech doslova živoření začíná snad konečně blýskat na lepší časy.

Jaroslav Rufer také nezapomněl upozornit zástupce jednot na povinnou změnu názvu a také na úpravu stanov, ty nové ale začínají platit až od 1. ledna 2017, takže na ně mají jednoty ještě relativně dost času. „Stanovy ale musí projít valnou hromadou a protože se většinou valné hromady konají na jaře, tak vás na to upozorňujeme už nyní," vložil se do diskuze předseda KVT Náchod Josef Míl.

Oba pak také poděkovali všem činovníkům, kteří se o chod vesnických soutěží starají a organizují zajímavý program nejen pro dospělé, ale především pro vesnickou mládež, kterou tím drží dál od rizikových nástrah dospívání.

Autor: Michal Rojšl

24.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení