VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vícebojaři se shodli, že jedna disciplína je nuda

Nové Město nad Metují – Tečku za rokem 2013 udělala krajská atletika v pátečním podvečeru. Dějištěm ocenění nejúspěšnějších krajských atletů se už po několikáté stalo školní restaurační zařízení Pyramida v Novém Městě nad Metují.

13.1.2014
SDÍLEJ:

MODERÁTOROVI slavnostního podvečera Aleši Žďárskému (zcela vpravo) dělá společnost vícebojařské trio ve složení: zleva Jan Doležal, Radoš Rykl a Michaela Broumová. Zcela vlevo je pak novoměstský starosta Petr Hable.Foto: Foto: Zdeněk Majer

Moderátorské úlohy se opět s grácií sobě vlastní zhostil Aleš Žďárský, člověk více než povolaný, neboť je jedním z trenérů atletického SK Nové Město nad Metují. Moderátor si také pro přítomné oceněné připravil jednu libůstku, když si je zval ke kulatému stolu, kde atleti čelili jeho všetečným otázkám.
O úvodní slovo celého slavnostního podvečera se postaral předseda Královéhradeckého krajského atletického svazu a ředitel SK Nové Město nad Metují Libor Šnajdr, který rok 2013 hodnotil velmi pozitivně, i když na něm našel i pár škraloupů. „Třiatřicet medailí z mistrovství republiky není špatné číslo, je ale pravda, že v letech předešlých jsme jich přivezli 38 respektive 43," porovnával medailové statistiky Libor Šnajdr.
Jedním dechem však dodal, že loňských 33 medailí mělo vyšší kvalitu než kovy z předchozích let. „Na čem je ale do let příštích zapracovat, jsou žákovské kategorie, kde zatím Královéhradecký kraj trochu pokulhává," je si vědom předseda Královéhradeckého krajského atletického svazu.
Poté už přišlo na řadu oceňování nejúspěšnějších atletů, které bylo rozděleno do pěti samostatných bloků. V tom prvním si k sobě moderátor večera přizval nestárnoucí vytrvalkyni Táňu Metelkovou, dále pak mladé naděje, Dominika Sádla a Aleše Krále.

S nadhledem hovořící Táňa Metelková moderátora i všechny přítomné ubezpečila, že se snaží mladou generaci hlavně povzbuzovat, a to i přesto, že jí většinou o polovinu mladší běžkyně hledí v závodech jen na záda. Sportovní univerzál Dominik Sádlo zase porovnával atletiku s dalšími sporty, jímž se aktivně věnuje, tedy horskými koly a skialpinismem. Aleš Král pak ve zkratce popsal svou stoupající přímku nervozity související s důležitostí závodu.

Ve druhém vyhlašovacím bloku se představili výškařka Lada Pejchalová, jejímž letošním cílem je překonat 180 cm, a Vojtěch Hájek, jenž srovnával kopanou, které se rovněž věnuje, s atletikou.

Třetí blok patřil vícebojařům Michaele Broumové, Radoši Ryklovi a Janu Doležalovi. Všichni tři se nakonec shodli na tom, že dělat jednu disciplínu je prostě nuda a proto zůstanou u vícebojů.

Předposlední vyhlašovací blok patřil svěřencům trenéra a moderátora v jedné osobě, Aleše Žďárského. Alena Ulrichová přítomným poutavě a s notnou dávkou humoru vylíčila svůj osud coby vesnické dívky, která poté, co se dostala na studia do Prahy, se sžívá nejen s velkoměstem, ale i s novým trenérem, jenž převzal pomyslné žezlo právě od Aleše Žďárského. Jan Žaluda naopak ve své odpovědi moderátora slíbil, že bude plnit všechny pokyny svého trenéra, kterým není nikdo jiný, než právě sám moderátor.

Posledními oceněnými pátečního večera byli vytrvalec Petr Pechek a tyčkař Václav Červinka. Ten přítomným vysvětlil, že při překonání laťky a následném pádu do duchny opravdu nestihne žádné emotivní projevy, které jsou občas vidět na televizních obrazovkách. Petr Pechek pak zase všechny uklidnil konstatováním, že s maratonem vážně ještě končit nehodlá a horským běhům, jímž se také začal věnovat, nechává volný průběh.

Slavnostní nádech měl i úplný konec, kdy pořadatelé  pogratulovali bývalému předsedovi Královéhradeckého krajského atletického svazu Františku Karlíkovi, jenž se v únoru dožívá osmdesátin. Jubilant působí na krajském atletickém svazu od roku 1976, v roce 1978 se stal jeho předsedou, a v této funkci vydržel dlouhých 31 let. Ani poté však s atletikou nesekl a dodnes dělá na svazu archiváře.

Autor: Michal Rojšl

13.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení