Královskou kubaturu Super Buggy ovládl lídr seriálu mistrovství Evropy i českého mistráku Petr Nikodém. Ten v Nové Pace nedal nikomu šanci, vyhrál všechny jízdy, ke kterým nastoupil, a dominoval i ve finále. „Konečně se nám podařilo dokončit to, co jsme tady začali během závodu mistrovství Evropy, kdy nás ve finále zastavila technická porucha. Znovu jsme vyhrávali od samého začátku, naštěstí tentokrát auto vydrželo. Jsem maximálně spokojen,“ uvedl Nikodém.Petr Nikodém.Petr Nikodém.Zdroj: Roman Vlačiha, archiv

V královské kubatuře se v Nové Pace představil i legendární Václav Fejfar. Skončil na devátém místě, desátá byla další legenda českého i evropského autokrosu Jaroslav Hošek. Na stupních vítězů Nikodéma doplnili druhý Vojtěch Vaculík a třetí Zdeněk Antony.

V Buggy 1600 se k radosti východočeských fanoušků dařilo jičínskému závodníkovi Jakubovi Novotnému, jenž si dojel pro cenné vítězství. „Věděl jsem, že ve finále to s Fildou (Filip Hartman) bude těžké, což se potvrdilo. Naštěstí se mi ho podařilo dole předjet. Jsem hrozně spokojený. Po dlouhé době jsme zase na nejvyšším stupínku, doufám, že to tak bude i nadále,“ nechal se slyšet Novotný.

Jakub Novotný.Jakub Novotný.Zdroj: Roman Vlačiha, archiv

Výsledky

MMČR v autokrosu Nová Paka 3. a 4. září 2022 – Super Buggy: 1. Nikodém, 2. V. Vaculík, 3. Antony. Buggy 1600: 1. Novotný, 2. M. Vaculík, 3. Rezek. Junior Buggy: 1. Duřt, 2. Florián, 3. Pytloun. TA+D5: 1. Brožek, 2. Dlesk, 3. Bret. D6: 1. Jánoš, 2. Purma, 3. Dubravský. D2: 1. Hašler, 2. Šindelář, 3. Mihulka. KartCross: 1. Hartych, 2. Doležal, 3. Švorc. RB160: 1. Kostroun, 2. Žalský, 3. Denis. RB125: 1. Luňák, 2. Kunert. 3. Novák. RB250: 1. Jiříčka, 2. Žídková, 3. Kolomý.