Zúčastnil se ho skvělý počet 26 tenistů a 3 tenistek, které neodradila zatažená obloha, ani mrholení. Nepřízeň počasí však zapříčinila, že se turnaj musel dohrávat až v úterý 2. srpna. Nejlepšími dvěma tenisty se stali celkový vítěz Jan Gerhardt a Aleš Vrzáček, turnaj útěchy vyhrál Jan Kubín, druhá byla Hanni Hoigerová.

Už zpočátku turnaje bylo jasné, že bude třeba zkrátit zápasy z tradičních devíti gamů na šest, a to jak kvůli velkému množství hráčů, tak kvůli obavám z deště. Že byly obavy na místě, se ukázalo kolem třetí hodiny odpolední, kdy se staly kurty po celodenních dešťových přeháňkách nehratelné, a tak byly finálové duely odloženy na další týden.

Ještě v sobotu – za přítomnosti všech soutěžících – byly však vyhlášeny alespoň částečné výsledky: semifinále hlavní soutěže si zahráli Aleš Vrzáček s Janem Rybou (9:5) a Jan Gerhardt s Janem Šolcem (9:1). O prvenství si to tak rozdali Aleš Vrzáček s Janem Gerhardtem, kteří potvrdili svými výkony členství v místním A-týmu dospělých. Z ceny pro vítěze se po zápasu plném tvrdých úderů mohla nakonec radovat červenokostelecká jednička Jan Gerhardt po těsném výsledku 6:4, 7:5.

V útěše čekal boj Hanni Hoigerovou, další členku červenokosteleckého áčka, s Janem Kubínem z Nízké Srbské. V úterním slunečném odpoledni se více dařilo mužskému zástupci finále, který v atraktivním zápase zvítězil nad sympatickou blondýnkou 6:1, 3:6, 6:2.

Celý turnaj provázela i přes nepřízeň počasí skvělá atmosféra podpořená bojovnými výkony všech soutěžích. Nutno také zmínit, že diváky bavily i údery exhibičního charakteru, a to jak ty chtěné, tak ty samovolné. Organizátoři děkují všem zúčastněným za jejich výjimečný přístup.(tka)