Hlavní závod na více než šest kilometrů dlouhé trati plné nástrah zvládl nejrychleji Pavel Kocurek (The Wikov Running Team), druhý skončil Pavel Moravec a třetí Ondřej Hušek. „Nejnáročnější bylo brodění potokem, tam to bylo zabijácké. Všude to strašně klouzalo, jednou jsem si tam trochu vyvrtnul kotník, ale jinak to bylo v pohodě," říkal po závodě vítěz. Ten rozhodl o svém triumfu až kousek před cílem, kdy soupeřům nastoupil v závěrečném stoupání a mírný náskok už udržel až do cíle.

Náročnou trať absolvoval i prvoligový fotbalista FC Hradec Králové Pavel Černý, který v cíli dlouho sbíral poztrácené síly. „Bylo to něco nového, a tak jsem to musel vyzkoušet," vysvětlil svou účast v závodě hradecký fotbalista, kterého na trati nejvíce potrápila dlouhá stoupání. „Ty kopce se strašně táhly, ty mi daly nejvíce zabrat. Člověk hlavně nesměl přepálit začátek a pak udržoval tempo až do konce," poodhalil svůj recept na pokoření letošního Red hellu Pavel Černý. Oproti vítězi však Pavlu Černému voda nijak nevadila. „Když jsem se brodil potokem, tak mě to příjemně osvěžilo," dodal Černý.

Spokojeni mohli být po všech stránkách i organizátoři, kterým přálo i v posledních týdnech hodně nevyzpytatelné počasí. „Zranění bylo naštěstí jen jedno, a to roztržené koleno," bilancoval závod Jan Hable, duše celé akce, která se plánovala měsíce dopředu. „Samotná stavba tratě trvala tři, čtyři dny, procházeli jsme si ji ale předtím hned několikrát a také jsme kvůli tomu museli sehnat různá povolení," nabízí pohled do zákulisí Hable.

Toho snad jen trochu mohla mrzet lidská hloupost, když jim někdo z vytyčené trati strhal pásky, takže ji museli pořadatelé vytyčovat znovu.

Z výsledkových listin - Jednotlivci: 1. Pavel Kocurek 31:23; 2. Pavel Moravec 31:46; 3. Ondřej Hušek 31:58. Skupiny: 1. Mikuláš Pohl, Martin Štohanzl, Václav Maršík; 2. Adam Hloušek, Michal Hájek, Filip Habr; 3. David Šimek, Filip Doležal, Jiří Novotný. Děti: 1. Jan Tomáš; 2. Michal Špirka; 3. Laura Půlpánová.