PLZEŇ – HRONOV 3:0 (15, 17, 20)

Domácí od úvodu tlačily ze servisu, a tak se první technická pauza konala při jejich náskoku 8:3. Hronov se sice poté zvedl, jenže poté se opět ujaly taktovky domácí ženy (15:8 a 19:10). O suverénním zisku první sady bylo rozhodnuto – 1:0.

Po lepším hronovském úvodu zaúřadoval v začátku druhé sady pro změnu plzeňský blok (7:4). Problémy hostí na přihrávce trvaly a tlak se nedařilo otupit ani oddechovými časy (11:6, 19:10). V závěru Hronovačky přece jen srovnaly krok, ale konečný rozdíl byl znovu příliš velký – 2:0.

Přehršel nepřesností v podání hostujících děvčat poznamenal i úvod třetího dějství (8:5). Odstup narostl až na 7 bodů, ale hronovské hráčky zabojovaly a začalo se blýskat na lepší časy (19:18). Zvýšená bojovnost nesla dál své ovoce (20:20). Další výměnu si zkušeně soupeřky „odútočily“ a po neúspěšném hronovském útoku středem sítě se tajenka koncovky rychle vyluštila – 3:0.

PLZEŇ – HRONOV 2:3 (18, -20, 18, -22, -11)

Dobrá obrana a servis Kukrálové posunuly stav úvodního setu odvety až na 3:10. Plzeňanky se ale postupně vymanily z osidel hronovského náporu, a navíc v závěru přišla při servisu Brožové totální devastace hronovských řad – 1:0.

Nezvykle s chutí hrající a nezměrně bojující Hronovačky tlačily znovu na servisu (5:8). Podání Ševců přineslo pětibodový náskok. Po dlouhé výměně však přišlo snížení na 17:19 a na mysl vytanuly vzpomínky na první sadu. Následná hronovská kreace je však rychle zahnala a set byl v kapse – 1:1.

Úvod třetího setu však přinesl znovu škálu nepřesností v hronovském balení a trápení na přihrávce (8:3, 11:5). Rozklad měl své pokračování a rozdíl narůstal (16:8, 21:13) – 2:1.

Tím ale dominance Plzeňanek skončila. Střídající Přibíková se postarala o dobrý hronovský úvod čtvrtého dějství (0:3). Při první technické pauze ještě Hronov držel náskok (5:8), ale špatná přihrávka opět znamenala stav 9:9. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Po time-outu ale domácí tvrdě útočily do zámezí a když je v další výměně zastavil blok, karta se začala obracet. Už na 21:23 zvyšovala Hejzlarová útokem z druhého kůlu. Na setbol Hronov posunula Ševců (22:24) a první bod v nadstavbové části pojistil servis Kukrálové – 2:2.

Ani na začátku tie-breaku se stroj nezastavil a nadšeně bojující Hronovačky byly ve vedení (3:5). Domácí dokázaly ještě kontrovat (5:5), ale změna stran už probíhala při skóre 5:8. Po hrubé chybě v obraně a útoku do zámezí se ještě domácí dokázaly přiblížit na 8:9. Hosté si již ale nenechaly chuť na první výhru zajít, skvěle bránily, a když se vůbec v koncovce nemýlily v útoku, byl z toho tříbodový náskok. Ten se podařilo dotlačit až k mečbolu a hned ten první se podařilo za pomoci kvalitního podání Kukrálové proměnit – 2:3.

Další výsledky 11. a 12. kola 1. ligy žen – skupina o postup do extraligy: České Budějovice – MS Brno 3:0 a 3:2, Dobřichovice – Střešovice 3:1 a 3:0.