I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – HK Bystřice pod Hostýnem 34:31 (18:13)

Začátek utkání rozhodně nebyl podle domácích představ. Bystřice totiž domácí družstvo jednoznačně přehrávala, a to zhruba až do poloviny první půle. „My jsme byli nepozorní v obraně, nefungoval nám středový blok, dostávali jsme laciné branky z prostoru spojek a ani v útočné fázi to nebylo ideální," ví domácí trenér Petr Šulc. Toho Bystřice dokázala využít a dvakrát nebo třikrát se prosadila z rychlého útoku. Karta se začala obracet zhruba od 17. minuty první půle, kdy domácí nastartovalo výborně sehrané oslabení, které vyhráli 3:1. „V této fázi hry jsme se výrazně zlepšili v obraně a následně jsme se prosadili v rychlém útoku. Mezi 24. a 28. minutou jsme vstřelili tři branky za sebou a šli do pětibrankového vedení, které jsme si udržovali až do závěru prvního poločasu," popsal zlomové okamžiky zápasu trenér Šulc.

Jeho svěřenci pokračovali v nastoleném trendu i po většinu druhého poločasu, kdy si udržovali pěti až šestibrankové vedení, v jednu chvíli Náchod dokonce vedl i rozdílem sedmi branek. „Prosazovali jsme se střelbou z dálky i dobrou kombinací na brankovišti," těšilo náchodského trenéra. Už méně ho musel těšit závěr utkání, v němž mezi 27. a 29. minutou inkasoval Náchod čtyři branky za sebou, čímž soupeř stav výrazně korigoval. Minutu a půl před koncem tak Náchod vedl už jen o dva góly. „Sice nám úplný konec utkání vyšel lépe než soupeři, přesto jsme z toho závěru trochu zklamaní," netajil rozporuplné pocity z posledních minut zápasu domácí trenér.

Fakta – sestava a branky Náchod: Vaněček, Klesl – Hejzlar 1, Hrachový 7, Freiberg 3, Hlaváček 2, Pešek, Lojda 3, Resl 5, Pich 6, Černý 2, Vaněk, Kosinka 5, Samek. Rozhodčí: Moravec, Zelenka. ŽK: 3:3. Vyloučení: 5x 2 min.: 1x 2 min. Sedmičky: 5/5:4/3. Diváci: 150.

Další výsledky 8. kola: Zlín – Velká Bystřice 31:20, Talent Plzeň – Strakonice 24:30, Chodov – Jičín B 29:28, Ostrava – Liberec 28:27.

HC TJ Náchod B – HC Kolín 26:21 (12:10)

Fakta – sestava a branky Náchoda B: Kocián, Beneš – Šmejkal, Hejzlar 3, Manych, Tyler 6, Vaněk 5, Samek 4, Štajnrt 2, Mach 1, Kosinka 5, Šnajdr, Cvejn. Rozhodčí: Moravec, Zelenka. ŽK: 3:1. Vyloučení: 3x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 3:5. Diváci: 32.

Další výsledky 8. kola: Louny – Úvaly 36:24, Dukla Praha B – Jablonec 35:28, Mladá Boleslav – Ústí nad Labem 31:23, Slavia – L. Vršovice 35:25.

II. LIGA ST. DOROSTU

HC TJ Náchod – TJ Kovofiniš Ledeč 31:22 (15:7)

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vodák 1, Lipovský 1, Krčál, Šeba 5, Balla 1, Voňka 11, Jakoubek 3, Štajnrt 2, Pikman, Žaluda 1, Cvejn 6, Malínský. Rozhodčí: Halíř, Kříženecký. ŽK: 1:1. Vyloučení: 5x 2 min.: 2x 2 min. Sedmičky: 4:2. Diváci: 30.

Další výsledky 8. kola: Liberec – Louny 27:27, Šťáhlavy – L. Vršovice 32:17, D. Cerekev – Pardubice 20:40, Bělá – Sezimovo Ústí 37:32, Chodov – Jablonec 45:30.

II. LIGA ML. DOROSTU

HC TJ Náchod – TJ Sparta Kutná Hora 37:29 (18:14)

Fakta – sestava a branky Náchoda: Poláček, Novohradský 3, Hartmann, Beránek 2, Vyskočil 4, Klikar, Lipovský 4, Komárek 3, Krčál, Černý 1, Tér 2, Jakoubek 10, Hofman 2, Pozděna 6. Rozhodčí: Halíř, Kříženecký. ŽK: 1:1. Vyloučení: 2x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 7:0. Diváci: 30.

Další výsledky 8. kola: Louny – Úvaly 32:29, Bělá pod Bezdězem – Ústí nad Labem 38:27.

1. Louny 6 6 0 0 218:158 12
2. Bělá p. B. 7 6 0 1 237:192 12
3. Úvaly 6 5 0 1 197:157 10
4. Vršovice B 6 5 0 1 175:144 10
5. Náchod 7 4 0 3 196:197 8
6. Kutná Hora 7 3 0 4 213:218 6
7. L. Vršovice 5 2 0 3 115:123 4
8. Pardubice 6 0 0 6 145:186 0