I. LIGA ŽEN

SKK Primátor Náchod – KK Slovan Rosice 3:5 (3294:3353)

Náchodské hráčky se velkých jmen v soupeřově sestavě nezalekly a začaly naplno.

Š. Majerová první dráhu vyhrála výkonem 164 kuželek, další tři dráhy ale lépe zahrála hostující Vaverková. Hrdinová v kvalitním a vyrovnaném zápase porazila hostující Dobešovou o tři kuželky. Náchod tak udržel stav 1:1, když na kuželky vedly Rosice o 34.

I ve druhé třetině se bojovalo o každou kuželku. Důležitý bod získala domácí Brožková proti Axmanové, když po prohrané první dráze na dalších třech vyhrála. Nejlepší hráčka první ligy Natálie Topičová pak porazila domácí Adamů již po třech drahách, ale domácí hráčka byla favoritce vyrovnaným soupeřem. V celkovém součtu se moc nezměnilo. Při stavu 2:2 vedly Rosice o 37 kuželek.

V poslední třetině dobře zahrála domácí Cvejnová, porazila Rosendorfovou a z náskoku Rosic ukrojila nějaké kuželky. Svůj den ale neměla Cvejnové spoluhráčka Šimůnková. Její prohra s Kantnerovou rozhodla, že rosická série zápasů bez porážky pokračuje, zatímco náchodská vítězná série skončila na čísle čtyři.

Zápas, který byl ozdobou kola, vyhrály Rosice 5:3 o 59 kuželek.

Sestavy a výkony Náchod – Rosice: Majerová 547 – Vaverková 584, Hrdinová 584 – Dobešová 581, Brožková 557 – Axmanová 538, Adamů 534 – Topičová 556, Cvejnová 573 – Rosendorfová 540, Šimůnková 499 – Kantnerová 554.

Další výsledky 8. kola: Rokycany – Konstruktiva Praha 5:3, Slavia Praha – Blansko 6:2, Valašské Meziříčí – Žižkov Praha 7:1, Jičín – Duchcov 3:5, Zlín – Přerov 5:3.

II. LIGA MUŽŮ

TJ Sokol Kdyně – TJ Červený Kostelec 6:2 (3366:3314)

Na úvod si hostující Pytlík snadno poradil s domácím Vaňkem. Stejně jednoznačný byl ale i souboj Schustera s domácím Kutilem. Po první třetině tak byly šance obou týmů vyrovnané, protože při stavu 1:1 vedla Kdyně o 1 kuželku.

V prostřední třetině se hrály dva vyrovnané souboje, ale koncovky většinou lépe zvládali domácí hráči. Již po třech drahách tak bylo rozhodnuto o tom, že stav po dvou třetinách bude 3:1. Na kuželky ale hostující Bouda s Hornem příliš neztratili, po dvou třetinách vedla Kdyně o 46 kuželek.

Závěrečná třetina přinesla dva kvalitní zápasy. Mýl potvrdil dobrou formu a přehrál domácího Dvořáka. Mrkos svedl kvalitní a vyrovnaný souboj s Machálkem, ale z vítězství se nakonec radoval domácí hráč.

Sestavy a výkony Kdyně – Č. Kostelec: Pytlík 581 – Vaněk 525, Kutil 527 – Schuster 584, Kuželík 543 – Bouda 524, Timura 565 – Horn 537, Machálek 586 – Mrkos 569, Dvořák 564 – Mýl 575.

Další výsledky 8. kola: Rokycany B – Tábor 3,5:4,5, Bohušovice – Loučovice 6:2, Rychnov – Karlovy Vary 5:3, Č. Lípa – Sadská 5:3, Liberec – Kosmonosy 1:7.