I. LIGA MUŽŮ

1.HK Dvůr Králové nad Labem – HC TJ Náchod 23:24 (11:10). Hosté odjížděli k prestižnímu derby s nemocnými Kloučkem a Pichem, pivota Černého navíc trápil zánět zubu.

Tento důležitý trojlístek tak vzhledem ke svému zdravotnímu stavu chodil častěji střídat, takže dostali příležitost i náhradníci. „Bylo to obvyklé derby. Věděli jsme, že musíme hrát hodně rychlou házenou, což se nám v prvních minutách dařilo, ale bohužel jsme ze čtyř trháků neproměnili ani jeden. Místo vedení 6:1 jsme tak prohrávali 1:2," říkal hostující trenér Jiří Galba. Ze strany Náchoda to tak byl ve zbytku první půle hlavně boj s nemocí i s překvapivě dobře hrajícím soupeřem.

„V poločase jsme si řekli, že do toho dáme všechno. S Kloučkem jsme se domluvili, aby vydržel aspoň deset minut, udělali jsme také změnu na brankářském postu, kdy ne špatně chytajícího Vaněčka vystřídal Klesl," odkrývá zákulisní tahy náchodský trenér. Tyto kroky však hostům vyšly. Klesl odchytal fantastický druhý poločas, začalo se dařit Černému i Kloučkovi, pro něj ale zápas skončil ve 45. minutě po nepotrestaném likvidačním zákroku. I přes tuto komplikaci hosté s vypětím všech sil zápas zvládli a ze Dvora si odvážejí cenné dva body. „Mimořádný výkon předvedl v obraně Martin Hlaváček, který má na našem vítězství výrazný podíl. Jménem celého týmu chci poděkovat zhruba šedesáti fanouškům z Náchoda, kteří nás přijeli do Dvora podpořit," dodal k utkání trenér Galba.
Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Klesl – Lojda, Vaněček, Kosinka 1, Škoda, Stára 3, Hrachový 3, Hlaváček, Osoba, Černý 7, Klouček 3, Resl 4, Pich 2. Rozhodčí: Brůna, Lízl. Vyloučení: 2x 2 min.: 3x 2 min. ŽK: 3:3. ČK: 0:1. Sedmičky: 3:2. Diváci: 280.

Další výsledky 5. kola: Jičín B – Nové Veselí 22:26, Strakonice – Ostrava 33:14, Bystřice p. H. – Chodov 29:28, Přerov – Starý Plzenec 35:39, Talent Plzeň B – Olomouc 40:23.

II. LIGA MUŽŮ

HK FCC Město Lovosice B – HC TJ Náchod B 43:29 (25:11). Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Škoda 7, Ptáček, Roztočil, Manych, Hejzlar 1, Tyler 3, Beneš, Samek 3, Kosinka 8, Metelka 3, Šmejkal, Šnajdr 1, Lojda 3.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

I.HK Dvůr Králové nad Labem – HC TJ Náchod 22:13 (13:7). Fakta – sestava a branky Náchoda: Roztočil 1, Vodák 4, Tryzna 1, Mach, Malínský, Metelka 4, Štajnrt 2, Baldrych 1.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

TJ Kovofiniš Ledeč n. S. – HC TJ Náchod 17:22 (5:10). Fakta – sestava a branky Náchoda: Poláček, Hartman, Vyskočil 2, Bajer 3, Klikar, Lipovský 1, Černá, Jakoubek 9, Pikman, Hofman, Pozděna, Cvejn 7.