II. liga – muži:

VK Hronov – Jiskra Ústí nad Orlicí 3:1 (13, 18, -21, 15) a 3:0 (18, 14, 19). Před začátkem druhé poloviny přišla nečekaná zpráva o odstoupení ambiciózního Třebína (České Budějovice), čímž se výrazně ulevilo hronovským záchranářským obavám.

Po oboustranně opatrném úvodu začala získávat navrch domácí hra. Oba smečaři si uhrávali své, ale v útoku především řádil Manych. Soupeř s kulhající nahrávkou začal postupně ztrácet krok a domácí v pohodě dokráčeli v prvním setu k jednoznačnému vítězství. Nástup do druhé sady patřil sice hostům, ale domácí postupně srovnali skóre. Když přišel na servis Kubeček, začalo být pro hosty zle. Zvrat ve vývoji hry kořenily ještě údery Manycha, takže závěr druhého dějství se změnil v domácí exhibici. I ve třetím setu šli v těchto chvílích nadšeně bojující hosté do vedení. Domácí však výrazně ve svém úsilí polevili, takže i když se jim částečně podařilo srovnat krok, tak znovu pustili soupeře až do čtyřbodového vedení. Za stavu 15:19 přišlo vzchopení domácích a náhle to bylo 20:20. Za této situace se zdálo, že přijde poslední milosrdná rána z hronovské strany. Chyba lávky, domácí dvakrát chybovali na přihrávce a následné úspěšné útoky hostí vnesly nervozitu do domácích řad, která vyústila v nečekané prodloužení utkání do čtvrtého setu. Ještě jeho začátek signalizoval hronovské problémy, když hosté drželi do stavu 12:12 s domácími krok. To bylo však v tomto utkání z jejich strany vše. Pak Hronov přitvrdil na servisu, zabral v obraně a dostal hosty pod tlak, kterému podlehli.

Na lavičku Hronovu se vrátil do druhého utkání trenér Kučera a provedl jednu změnu v sestavě, když na post smečaře nastoupil místo Melichara z B-družstva povolaný Milan Pelda. Domácí po pomalejším rozjezdu pozvolna zkonsolidovali své řady a začali velmi rychle získávat rozhodující náskok. Hosté ještě stačili tento vývoj kosmeticky korigovat, takže jejich prohra v prvním setu nebyla až tak katastrofální. V druhém setu však již Hronováci na druhé straně sítě nenacházeli soupeře. Odevzdaní hosté postupně kapitulovali pod drtivým hronovským tlakem. V pohodě hrající nahrávač Martinec zásoboval své útočníky přesnými nahrávkami a ti drtili soupeřovu obranu. Tento scénář nedoznal příliš velkých změn ani v třetím pokračování. Ústečtí hráči byli již spíše svými myšlenkami na cestě domů a tudíž ani nehledali ve svém rezervoáru další síly na odpor. Hronovští se však postupně svému soupeři začali nepříjemně přizpůsobovat a kupit tak nepřesnosti, čímž se rozdíl ve skóre přestal zvětšovat a vše zůstávalo na vážkách. Trenéra Kučeru toto laškování přimělo k time-outu, po němž již domácí sešikovali své řady k závěrečnému náporu, který již soupeře smetl a v domácí kapse tak zůstala dvě velmi cenná vítězství.

Další výsledky 19. a 20. kola: Třebín – Havl. Brod 0:3 a 0:3 kont.; Železný Brod – Hrotovice 3:0 a 2:3; Slavia HK – Č. Třebová 3:1 a 3:0; Choceň – Dřevěnice 3:0 a 3:0.

II. liga – ženy:

TJ Jiskra Jaroměř – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (22, 22, 23) a 3:0 (21, 25, 23). V prvním dvojzápase jarní části soutěže hostily jaroměřské ženy celek Havlíčkova Brodu. Hostující tým se pohyboval ve spodní části tabulky a tudíž se od domácích očekávalo jasné a hladké vítězství. Jak se později ukázalo, vítězství nebylo až tak jednoduché.

Nevýraznému výkonu v prvním utkání lze přiřadit nejspíše nesehranost družstva po dlouhé vánoční pauze. Hlavním problémem domácích byla neschopnost složit balon po útoku a soupeřova velmi dobrá hra v poli. Oba týmy se přetahovaly o každý bod, ale v koncovce setu byla Jaroměř přece jen úspěšnější a dovedla tak první sadu k vítěznému konci. Ve druhém i následném třetím setu zlepšily domácí hráčky svůj výkon a v prvním utkání tak zvítězily v poměru 3:0.

Do prvního setu druhého utkání nastoupila Jaroměř bojovně a ujala se mírného vedení, které si udržovala až do samotné koncovky. Po mírném zaváhání následně dotáhla set do konce a zvítězila s přehledem 25:21. Druhý set se domácím ženám vůbec nepodařil a Jaroměř povolila soupeři výrazný náskok, nejprve 6:13 a poté dokonce 11:20. Domácí ženy se vzpamatovaly až po druhém oddechovém čase a začaly pomalu bod po bodu stahovat soupeřův náskok. Nasazené tempo ovšem nestačilo a soupeř se ujal nadějného vedení 24:18. V tomto okamžiku však nastal neuvěřitelný zlom, jaroměřské hráčky zabojovaly, postupně odvrátily šest setbolů a dotáhly stav až na neuvěřitelných 24:24. Psychicky složený Havlíčkův Brod se z této šňůry už nedokázal vzpamatovat a Jaroměř zvítězila 27:25. Třetí set byl v režii domácích volejbalistek a Jaroměř si připsala vítězství i ve druhém utkání v poměru 3:0.

Další zápasy 19. a 20. kola: Dobřichovice – Vamberk 3:0 a 3:2; SF Praha – Pardubice 3:0 a 0:3; Nusle B – FTVS Praha 1:3 a 1:3; Jihlava – Slavia HK 0:3 a 1:3.(mp, ma)