II. liga – ženy:

FTVS Praha – Jaroměř 3:1 (-24 ,25, 24, 21) a 3:1 (16, -25, 19, 23). Do prvního setu utkání nastoupila Jaroměř s odhodláním odvézt domů maximální počet bodů a nepovolit Pražačkám větší odpor. Po prvním, relativně hladce vyhraném setu, přišla opět nedůslednost v koncovce a Jaroměř dovolila soupeři vyrovnat na 1:1 na sety. Co se stalo ve třetím setu, je těžko uvěřitelné. Vedení 22:17 se během pár chvil, zejména vinou šňůry neúspěšných příjmů a neschopností složit balón, proměnilo ve vyrovnané skóre, které později dokonce vyústilo ve ztrátu dalšího setu pro hostující tým. Čtvrtý set si již soupeř dokázal podržet a naprosto odevzdaná Jaroměř si připsala porážku 3:1.

Optimismus, se kterým Jaroměřačky nastoupily do druhého zápasu, opět nevydržel dlouho a první set skončil vítězstvím domácí fakulty. Druhý set byl ještě jakýmsi zábleskem ve hře hostujících hráček, které tak dokázaly, že na tohoto soupeře opravdu mají a společnými silami a pozornou hrou ho dokáží přehrát. Další dva sety však nenaznačovaly, že by Jaroměř, na rozdíl od svého soupeře, po vítězství výrazně toužila a důsledkem tak byla celková porážka 3:1.

Další výsledky 5. a 6. kola: Havlíčkův Brod – Dobřichovice 3:1 a 3:2; Pardubice – Vamberk 3:0 a 3:0; Hradec Králové – SF Praha 1:3 a 2:3; Jihlava – Nusle B 3:0 a 1:3.

KP I. třídy – ženy:

Výsledky 5. a 6. kola: Sokol HK – St. Město–Náchod 3:1 a 1:3; Č. Kostelec A – Studenec u Horek 2:3 a 1:3; Zbečník – Slavia HK B 0:3 a 3:2; Jilemnice A – Trutnov 3:0 a 3:0; Hronov A – Rubena Náchod 3:1 a 0:3.

II. liga – muži:

VK Hronov – Slavia Hradec Králové 3:0 (22, 21, 16) a 1:3 (-34, 21, -17, -15). Domácí borci vyrobili v úvodu před slušně zaplněnou halou několik chyb a Slavii spadlo do klína 4bodové vedení. Domácí však záhy dotáhli náskok soupeře na bod. Za stavu 21:22 přišel první klíčový okamžik, když největší hradecká zbraň, Vaculík, zasmečoval míč těsně do autu. Následně znervóznělý hradecký bombardér mířil jednou do hronovského bloku a dvakrát mimo hřiště a Hronovu spadl první set do klína. V druhé sadě domácí ještě výrazně vylepšili obrannou fázi. Hosté sice do poloviny setu drželi krok, pak však další série hronovských bloků znamenala 4-5bodové vedení, které si již domácí pohlídali. Hronováci ve třetí sadě ještě více přitopili po kotlem. Excelentní hronovský výkon vyústil ve vedení 20:10 a nervy hostí byly na pochodu. Přes závěrečné mírné zaváhání při Vaculíkově servisu si Hronov dokráčel pro první a velmi překvapivé vítězství v sezoně.

Do druhého utkání šel Hronov ve stejné sestavě. Hosté šli lacino do několikabodového vedení, které si udržovali po celý první set. V závěru však hronovské vzepětí málem přivodilo zvrat jako v prvním utkání. Nejprve neproměnili Slávisté dva setboly, aby potom v další výsledkové houpačce následovalo 7 hronovských setbolů. A tak nakonec byli šťastnější hosté v poměru 34:36. Vstup do druhého dějství opět vyšel lépe hostům. Hronovští poté začali postupně umazávat bodíky a do koncovky se šlo za nerozhodnutého stavu. V ní si však již domácí nenechali vyrazit taktovku z rukou a zaslouženě vyrovnali stav na 1:1. Začátek třetího setu se opět podobal jako vejce vejci prvním dvěma. Tradiční slávistické vedení 1:5 však tentokrát hronovská snaha nedokázala zmírnit. Ještě při snížení na 13:16 svitla jiskřička naděje, tu však uhasilo několik nedůrazných útoků a chyb na příjmu. Do čtvrté sady nastupovali Hronováci znovu s J. Ševců na smeči a s odhodláním poprat se o tie-break. Po úvodním získaném míči však přišel naprostý šok a kolaps. Šňůra 12 bodů hradecké Slavie definitivně rozhodla o konečném výsledku. Částečného polevení soupeře ještě bojovní domácí využili při servisu Manycha ke snížení na 14:19, ale to bylo z jejich strany vše. Hosté si tak připsali zasloužené vítězství

Další výsledky 5. a 6. kola: Havlíčkův Brod – Choceň 1:3 a 2:3; Hrotovice – Dřevěnice 3:1 a 3:0; Česká Třebová – Třebín (Č. Budějovice) 1:3 a 2:3; Ústí n. Orl. – Železný Brod 3:1 a 3:0.

KP I. třídy – muži:

Výsledky 5. a 6. kola: Rubena Náchod – Hronov 1:3 a 3:1; Č. Kostelec A – Vamberk 3:1 a 3:1; Malšovice – Jaroměř 3:1 a 3:2; Dvůr Král. – Janské Lázně 3:0 a 3:0; Č. Kostelec B – Slavia HK 3:0 a 0:3. (ma, mp)