Juniorky:

SK Rubena Náchod – Nový Jičín 0:3 (-13, -9, -14) a 0:3 (-22, -14, -14). Proti favorizovanému Novému Jičínu bojovaly domácí hráčky statečně ale v prvním utkání nedostaly příliš šancí. Začátek druhého zápasu vypadal, že by domácí dívky mohly začít kousat, jenže Nový Jičín záhy přidal a nepřipustil žádné komplikace.

Kadetky:

TJ Jiskra Jaroměř – SK Hlincovka 3:2 (21, -14, -18, 21, 12) a 1:3 (-16, -22, 17, -14). Do série barážových utkání hraných na tři vítězné zápasy byl Jaroměři z pátého místa 1. ligy přiřazen extraligový celek Hlincovky z Rudolfova u Českých Budějovic.

Soupeř známý Jaroměři z Českého Poháru dorazil s kompletním kádrem, a to včetně hráček, které již pro příští ročník věkově spadají do juniorek. Mladá jaroměřská šestice se jim postavila statečně a hned v prvním setu znejistily razantně smečující soupeřky a získaly tak první sadu pro sebe. Tradiční výpadek Jaroměře přišel o něco dříve než obvykle, tedy již ve druhém setu, následoval nepřesvědčivý třetí a až teprve ve čtvrtém dějství se zlepšil příjem podání a tím i možnost připravit si úspěšný útok a díky tomu vyrovnat stav setů na 2:2. V pátém zkráceném dějství se Jaroměř rozpomněla na dobré výkony proti kvalitním soupeřům a s vědomím, že o něco jde, znervóznila Hlincovku natolik, že získala celkem přesvědčivě rozhodující set a tím i celé utkání pro sebe.

Do druhého utkání nastoupily hostující hráčky sebevědoměji a bylo znát, že uplatňují zkušenosti z působení v nejvyšší republikové soutěži. Po třetím setu svitla ještě Jaroměři naděje na zvrat utkání, ale množství chyb domácích umožnily soustředěně hrajícím hostům z Budějovic vyrovnat vítězstvím v druhém zápase stav utkání v baráži na 1:1.

V sobotu se tak, k dalším dvěma zápasům, vypraví Jaroměřské kadetky na jih Čech a pokusí se minimálně vynutit si páté rozhodující klání, které by se pak uskutečnilo hned tutéž neděli na palubovce Jaroměře. (mr, hav)