1.liga – juniorky:

VK Hronov – TJ Jičín 3:1 (15, -19, 23, 23) a 3:0 (23, 15, 14). Juniorky nastupovaly k utkáním s Jičínem v roli vysokého favorita a očekával se hladký průběh. Opak byl bohužel pravdou.

Po hladce vyhraném prvním setu jičínská děvčata notně přidala, na což Hronovačky nenalezly rychlou odpověď a bylo nečekaně vyrovnáno. Tyto nenadálé komplikace uvedly domácí hru v totální zmatek a paniku. Minely v útoku byly s „úspěchem“ podporovány celými sériemi zkažených podání a začalo se rodit velké překvapení. Jičín postupně získal vedení až 20:15, poté však především zkušenější domácí hráčky zabraly a s notnou dávkou štěstí zvrátily nepříznivý průběh ve svůj prospěch. Jako přes kopírák se vyvíjel i čtvrtý set, v němž upadly hronovské mladice do další křeče a jičínská děvčata byla neustále o 3-4 bodíky vpředu. V závěru však opět Hronovačky zpřesnily hru a několik chyb hostí jim umožnilo dosáhnout na očekávané vítězství.

Ve stejném duchu pokračovalo i druhé utkání. Naštěstí pro Hronov pouze v prvním setu. V něm snaživý soupeř držel neustále s domácími favoritkami krok a rozhodovaly opět poslední dva míče. Při nich zachovaly větší klid hronovské juniorky. Další dvě sady se však již vyvíjely podle papírových předpokladů. Domácí hráčky zpřesnily a hlavně zpestřily hru a na to soupeř nenacházel protizbraň. Výsledkem byl klid v hronovských řadách a suverénní vítězství.

Další utkání: Trutnov – Slavia HK 3:1, 0:3.

I. liga – kadetky:

TJ Slavia Hradec Králové – SK Rubena Náchod 3:0 (23, 16, 17) a 3:1 (20, -20, 19, 14). Možná až nečekaně hladce prohrály náchodské kadetky v Hradci Králové. V prvním zápase byla dramatická pouze úvodní sada, kde se rozhodovalo až v samotné koncovce, v níž měly více štěstí domácí hráčky. Zbylé dvě sady se pak již odvíjely jasně v režii Slávistek.

Také úvodní sada druhého utkání dopadla poměrně snadno ve prospěch domácích dívek, ve druhém setu však Rubena zabrala a dovedla ho do vítězného konce. Jenže obrat v zápase se nekonal, zbylé dva sety se opět hrály v režii domácích dívek, které tak vyhrály i druhý zápas.

SK Slavia Kometa Praha B – TJ Jiskra Jaroměř 0:3 (-15, -26, -13) a 0:3 (-15, -18, -15). Jaroměřačky vstoupily do úvodního utkání ve velkém stylu a nedaly domácím žádnou šanci. Druhý set však nabídl strhující volejbal, který až v napínavé koncovce zvládl lépe opět hostující tým. To domácí Kometu definitivně zlomilo a třetí set zcela Jaroměři odevzdala.

V podobném duchu se odvíjelo i druhé utkání, Jaroměř už nepřipustila žádné komplikace a dokráčela tak k hladkému vítězství. (ma, mr)