KP I. třídy – muži:

Výsledky 23. a 24. kola: Hronov B – Rubena Náchod A 0:3 a 3:2; Vamberk A – Červený Kostelec A 3:0 a 2:3; Jaroměř A – Malšovice A 0:3 a 0:3; Janské Lázně A – Dvůr Králové nad Labem A 3:0 a 3:2; Slavia HK B – Červený Kostelec B 3:2 a 3:1.

KP I. třídy – ženy:

Výsledky 23. a 24. kola: Staré Město–Náchod – Sokol HK A 3:1 a 3:1; Studenec u Horek – Červený Kostelec A 2:3 a 3:0; Slavia HK B – Zbečník 3:0 a 3:1; Trutnov A – Jilemnice 3:1 a 3:1; Rubena Náchod A – Hronov A 3:0 a 3:1.

I. liga juniorek, sk. II:

SK Rubena Náchod – VSC Zlín 3:0 (25, 24, 22) a 3:2 (-21, 21, -23, 18, 7). Utkání dvou týmů, které na svou výhru ve druhé části soutěže stále čekaly, nabídlo strhující bitvu.

Úvodní sada prvního utkání napověděla, že se na Rubeně bude hrát vyrovnaný volejbal. Nervydrásající koncovka prvního dějství nakonec vyzněla o něco lépe pro domácí dívky, které ji vyválčily v poměru 27:25. Podobný obraz hry přinesla i druhá sada, se stejným koncem. Ve třetí sadě se přece jen na hráčkách Zlína projevily smolně prohrané koncovky obou předchozích setů, toho domácí hráčky dokázaly využít a třetí sadou uzavřely úvodní duel.

Odpolední utkání tak slibovalo další dramatické pokračování, což se bezezbytku vyplnilo. V úvodní sadě měly více volejbalového štěstí hostující hráčky, které se tak ujaly vedení 1:0 na sety. V sadě druhé však domácí volejbalistky zabraly a stejným poměrem míčů soupeřkám prohru vrátily – 1:1. Ve třetí sadě se opět rozhodovalo až v dramatické koncovce, která vyzněla znovu lépe pro hráčky Zlína, které si tak vybudovaly vedení 2:1 na sety. Jenže domácí volejbalistky zapnuly, čtvrtý set patřil jasně jim a tak o vítězkách musela rozhodnout až zkrácená hra. Ta se už hrála v režii juniorek Rubeny, které tak dokráčely k další výhře

Další zápasy: Havlíčkův Brod – Ostrava B 2:3 a 0:3.

I. liga juniorek, sk. M:

Sokol Dolní Újezd – VK Hronov 2:3 (22, 21, -24, -18, -8) a 1:3 (-15, -23, 21, -20). Jelikož některé hráčky budou trávit jarní prázdniny lyžováním v zahraničí, došlo na další předehrávku. Ta se konala o pololetních prázdninách v pátek 29. 1. Nelehká cesta v těžkých sněhových podmínkách proběhla bez problémů, což se nedalo říci o hronovské sestavě. V úvodních dvou setech se okleštěná hronovská sestava na palubovce hledala a domácí hráčky toho využily sice k těsným vítězstvím, ale přesto získaly nadějné vedení 2:0. Ještě třetí sada se hrála podle domácích not a zdálo se, že první porážka Hronovačky nemine. Za nepříznivého a zdánlivě jasného stavu 23:18 pro Dolní Újezd však došlo k neuvěřitelnému vzepětí hostující šestice bojovnic a vydlážděná cesta k vítězství začínala mít pro domácí trhliny. Dramatickou koncovku se nakonec podařilo hronovským děvčatům strhnout na svou stranu, což je natolik povzbudilo, že pokračovaly v nastoleném trendu od začátku dalšího dějství. V něm byl již odpor domácích hráček sporadický. Jasné vítězství Hronova poslalo obě mužstva do rozhodujícího tie-breaku. V něm již dobře fungující soukolí hostujícího volejbalového stroje nedalo svému soupeři od začátku žádnou šanci a poměrně nečekané vítězství bylo na světě.

Do druhého utkání vstoupil Hronov opět velmi sebevědomě a s vědomím předcházejícího příznivého vývoje si došel s přehledem pro zisk první sady. V té druhé se však hráčky Dolního Újezda vzpamatovaly a kladly srdnatý odpor. Ten byl nakonec zlomen až v dramatické koncovce. Nápor domácích hráček v dalším setu však přinesl přece jen zdramatizování zápasu a vynucení si čtvrté sady. V ní však již udával tempo hry hostující Hronov a svůj povedený výkon dovedl do zdárného konce.

Další výsledky: Slavia HK – Česká Třebová 3:0 a 3:1; Jičín – Dolní Újezd 3:1 a 3:1; Trutnov – Rychnov n. Kn. 1:3 a 1:3.

I. liga kadetek, sk. I:

VSK Spartak Děčín – Jiskra Jaroměř 0:3 (-10, -15, -18) a 0:3 (-15, -11, -13). Domácí družstvo překvapivě nenastoupilo v nejsilnější sestavě, a tak Jaroměřačky neponechaly nic náhodě. Většinu herních činností zvládaly bez větších problémů a obě utkání měly ve své režii. Minimum zkažených servisů, úspěšné bloky a dobrý příjem podání dovoloval sehrát nacvičené útočné herní kombinace. Herně byl problémem snad jen nepředpisově nízký strop haly.

Jaroměřské kadetky mají za sebou též z předchozího víkendu 2. kolo elitní první osmičky Českého Poháru hraného v Třebíči. Na tomto turnaji skončily na třetím místě a připsaly si do tabulky další cenné body, jejichž součet je v polovině Poháru řadí na průběžné první místo před Děčínem a Libercem. Odstup této trojice od zbývajících 12 družstev je tak značný, že o Český Pohár kadetek pro rok 2010 si to rozdají na zbývajících dvou turnajích 20. – 21. února. v Prostějově a 10. – 11. dubna v Jindřichově Hradci.

Další výsledky: Sokolov – Benešovská 3:0 a 1:3.

I. liga kadetek, sk. L:

SKŠ ZŠ Mikulova Praha – SK Rubena Náchod 3:0 (13, 20, 18) a 3:0 (23, 18, 23). Úvodní set prvního utkání patřil jasně domácím kadetkám, ve druhém už přece jen začaly kousat i mladé hostující volejbalistky, jenže set opět zvládly lépe Pražačky a stejně tak i sadu následující.

Ve druhém utkání se už nadějné hráčky Rubeny oklepaly a v první a třetí sadě držely s domácími krok. Bohužel zkušenější Pražačky neponechaly nic náhodě a také druhé utkání rozhodly v nejkratší možné době.

Další výsledky: Hlincovka B – Slavia HK 3:0 a 3:0. (ma, dop)