KP I. třídy – muži:

Výsledky 21. a 22. kola: Červený Kostelec B – Hronov B 0:3 a 1:3; Dvůr Králové A – Slavia HK B 3:2 a 2:3; Malšovice A – Janské Lázně A 3:0 a 3:0; Červený Kostelec A – Jaroměř A 3:0 a 3:0; Rubena Náchod A – Vamberk A 3:0 a 3:0.

KP I. třídy – ženy:

Výsledky 21. a 22. kola: Hronov A – Staré Město–NA A 3:2 a 2:3; Jilemnice A – Rubena Náchod A 1:3 a 3:2; Zbečník A – Trutnov A 0:3 a 0:3; Červený Kostelec A – Slavia HK B 0:3 a 2:3; Sokol HK A – Studenec u Horek 2:3 a 3:0.

I. liga – juniorky, sk. II:

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – SK Rubena Náchod 3:1 (24, -17, 22, 13) a 3:0 (19, 27, 11). V úvodním setu utkání držely hostující dívky s favorizovaným týmem domácích krok až do samé koncovky, v níž ale měly více štěstí domácí volejbalistky. Hráčky Rubeny však pokračovaly v dobrém výkonu i v setu druhém a odměnou jim byla vcelku pohodová výhra. Ve třetí sadě se znovu rozhodovalo až v koncovce a opět vyzněla lépe pro domácí hráčky. Situace z úvodu utkání se ale tentokrát neopakovala, domácí ve čtvrté sadě převzaly kontrolu nad utkáním a po jednoznačném průběhu čtvrtého setu mohly slavit vítězství 3:1.

Také v úvodním setu druhého utkání pokračovaly hráčky Havlíčkova Brodu v nastoleném trendu a první set patřil jim. V tom druhém se však hostující hráčky vzepřely nepříznivému osudu, bojovaly jako lvice, jenže nakonec po nervydrásající koncovce padly. To byl také klíčový okamžik druhého utkání, neboť ve třetí sadě už Rubena nekladla žádný odpor.

Další výsledky 3. a 4. kola: Ostrava B – Zlín 3:0 a 3:0.

I. liga – juniorky, sk. M:

Sokol Česká Třebová - VK Hronov 2:3 (-17, 18, 20, -7, -13) a 0:3 (-19, -13, -18). Juniorský, již tak úzký kádr, utrpěl ještě neúčastí klíčové hráčky P. Hofmanové. První set ještě hronovská sestava proti méně zkušenému soupeři na palubovce dominovala, avšak poté následoval dramatický obrat. Spíše profesorsky hrající Hronovačky začaly zle ztrácet v porovnání s nadšeně v poli hrajícím soupeřem. Ten se dostal do vedení na sety 2:1. Následně se však probudily hronovské smečařky Zelená a P. Frýbová, které společně s blokařkou Tučkovou proměnily domácí odpor v prach. Drtivé vítězství ve čtvrté sadě nedávalo domácím děvčatům příliš velké šance do rozhodujícího klání. V něm sice Hronov vedl 3:0, ale poté se miska vah převážila na třebovskou stranu. Tento náskok se sice podařilo postupem času zlikvidovat, ale vše vyústilo v nervydrásající koncovku, ve které se štěstí přiklonilo nakonec na hronovskou stranu.

V odvetě však již existovalo na hřišti pouze jedno družstvo, a to favorizované Hronovačky. Ty zpřesnily hru ve všech herních činnostech a náhle domácí bojovnice byly odstaveny na druhou kolej. Na přesnou hronovskou hru neměly nejmenší naději nalézt jakýkoliv recept.

Další výsledky 3. a 4. kola: Lanškroun – Jičín 3:0 a 3:0; Rychnov n. Kn. – Slavia HK 3:1 a 0:3; Dolní Újezd – Trutnov 3:1 a 2:3.

VK Hronov – VO TJ Lanškroun 3:1 (-23, 20, 18, 12) a 3:2 (-23, 23, -23, 14, 10). Jednalo se o předehrávku 5. a 6. kola, neboť do programu hronovských juniorek zasáhly blížící se jarní prázdniny a s nimi spojené lyžařské výlety.

V prvním utkání se děvčata po zakolísání v úvodním setu rozehrála a v dalším průběhu již nedala snaživému soupeři šanci. Ten sice ještě ve čtvrté sadě šel do vysokého vedení 10:2, avšak potom zcela vypadl z role a hronovská vozba doslova hru svého soupeře zničila. Utkání se proměnilo v domácí exhibici a vyústilo v jasné skóre 25:12.

Druhé utkání bylo podstatně vyrovnanější a nesmírně dramatické. Úvod vyšel lépe hostujícím hráčkám, které získaly vedení 10:5. Hronov mohutně dotahoval, ale na vyrovnání skóre to již nestačilo. Druhá sada probíhala zrcadlově, tj. v opačném gardu. Do 5bodového vedení šel Hronov a zdálo se, že si snadno připíše na své konto zisk druhého setu. Ale závěrečný nápor Lanškrounských vyústil až ve snížení na 24:23, poslední míč si však připsaly na své konto Hronovačky a bylo vyrovnáno. I další pokračování bylo nesmírně vyrovnané, domácí hráčky svůj náskok z úvodu setu ztratily ve střední pasáži, aby v koncovce ztratily i celý set. To už byla na hřišti zpět ústřední nahrávačka Novotná. Lanškrounská naděje ovšem postupně pohasínala pod neustálým hronovským tlakem. Od začátku setu si domácí hráčky vybojovaly několikabodový náskok, který v klidu až do konce zvyšovaly. I v rozhodujícím tie-breaku byly od začátku o dva až tři body vpředu. Po změně stran za stavu 8:5 přišel další hronovský nápor a klid do závěru utkání. Další vítězství zůstalo doma.

I. liga – kadetky, sk. I:

TJ Jiskra Jaroměř – VK Benešovská Volejbalová 2:3 (-22, 15, -13, 24, -5) a 2:3 (15, 20, -18, -23, -5). Vystoupení jaroměřských kadetek budilo již od začátku značné rozpaky. Nepřesný příjem podání, útoky ze zadní zóny, které končily v autu, zkažené servisy a výborná hra v poli Benešova působily domácím hráčkám problémy, jichž se nezbavily ani v dalším průběhu obou zápasů. Mnohem větším problémem však byla totální absence alespoň minimální vůle a snahy po vítězství, přestože domácí publikum povzbuzovalo svůj tým neúnavně po celý hrací den.

Za dva získané sety, v každém z obou utkání, vděčí jaroměřské kadetky spíše nesoustředěné hře soupeřek, které v nich kupily více nevynucených chyb. Oba tie–breaky vyzněly pro Jaroměř tragicky, kdy soupeř si již od začátku zkrácených setů dokázal vytvořit náskok, který se domácím nepodařilo vinou odevzdaného způsobu hry eliminovat. Lehčí zranění dvou ze tří nahrávaček Jaroměře nebylo hlavní příčinou neúspěchu, a tak čtrnáctidenní soutěžní pauza, která bude vyplněná účastí ve druhém kole Českého poháru tento víkend v Třebíči, snad přispěje k získání příznivější herní pohody.

Další výsledky 3. a 4. kola: Děčín – Sokolov 3:0 a 3:0.

I. liga kadetky – sk. L:

Hráčky náchodské Rubeny měly tentokrát volný los.

Další výsledky 3. a 4. kola: Kometa Brno B – Třebín 3:0 a 3:0; Slavia HK – Mikulova Praha 0:3 a 1:3. (mr, ma, hav)