Slavia Hradec Králové – Sokol Zbečník 3:0 (14, 18, 19) a 3:1 (-29, 19, 22, 21). Zbečnické juniorky sehrály v Hradci klíčový dvojzápas, který měl velmi napovědět, které družstvo bude mít největší šanci postoupit do finálové skupiny 1. ligy.

Hostující hráčky potřebovaly alespoň jednou zvítězit, aby zůstaly ve hře o postup. Jenže první zápas vůbec nezvládly, jako by jim svázala ruce odpovědnost a od začátku hodně chybovaly. První set tak doslova odevzdaly, ale ani v dalších setech se nezbavily nervozity, žádné hráčce se nedařilo a i když se snažily, soupeř je jasně přehrával ve všech herních činnostech. Za hodinu tak bylo po zápase.

Naštěstí v druhém zápase se zbečnické juniorky zlepšily, bojovaly o každý míč a v dramatické koncovce prvního setu se konečně prosadily a získaly ho. I ve druhém setu dlouho vedly, ale potom na ně sedla krize a po velké sérii bodů soupeře se už nevzpamatovaly a set ztratily. Třetí set zase celý vedl Hradec, ke konci Zbečník dotáhl, ale rozhodující body opět uhrály domácí hráčky. Zbečník se nevzdával, opět ve čtvrtém setu vedl, nejprve 14:9, pak ještě 19:17, ale v závěru je znovu potkal šestibodový výpadek a konec si hradecké hráčky už pohlídaly.

Tato porážka Zbečník prakticky vyřazuje z boje o postup, zřejmě se rozhodne mezi Hradcem a Hronovem, ovšem Hradci stačí v posledním dvojzápase porazit Jičín i se ztrátou dvou setů a postoupí.

Další výsledek: Jičín – Dvůr Králové 3:0, 2:4, volno měly volejbalistky Hronova. (lvl)