2. liga – ženy:

TJ Sokol Zbečník – TJ Jiskra Jaroměř 1:3 (-19, -14, 24, -12) a 0:3 (-17, -20, -17). Tento víkend byla zakončena druhá polovina letošního ročníku II. ligy a jaroměřské ženy hostovaly na půdě posledního Zbečníka. Neexistoval tedy pro ně jiný cíl, než odvézt si domů dvě vítězství a tím prodloužit svoji neporazitelnost, která přetrvává od 7.února.

Již počátek utkání naznačil, že pokud hostující Jaroměř nebude produkovat zbytečné chyby a odehraje si v poklidu svoji hru, neměl by být problém soupeře porazit.

Hostující hráčky od počátku utkání pomalu navyšovaly své bodové konto a postupnými kroky dovedly první dva sety do vítězného konce. Jaroměři se oproti předchozím utkáním dařila obranná činnost na síti, se kterou měl domácí tým značné problémy. Soupeř, který neměl absolutně žádnou motivaci pro tento zápas, protože sestup do krajského přeboru byl již nevyhnutelný, nekladl výrazný odpor. Třetí set ovšem přišlo již tradičně zaváhání, podcenění soupeře a zejména vlivem špatného příjmu Jaroměř naprosto zbytečně set ztratila. Čtvrtý set byl již naprosto v režii hostujících hráček, které tak s výrazným bodovým odstupem dovedly utkání k vítěznému konci.

Odpolední utkání byla jasná záležitost pro hostující Jaroměř a po necelé hodině si hostující hráčky vybojovaly vítězství 3:0. Tímto utkáním byla zakončena neuvěřitelná šňůra dvanácti vítězství v řadě, která Jaroměři, jako nováčkovi soutěže, zajistila celkově páté místo s odstupem jediného bodu za čtvrtým Zámělem.(mp)