Tragické koncovky volejbalistů Hronova

Hronov/ Dvě nepříjemné porážky si ze Semil přivezli druholigoví volejbalisté Hronova.

26.2.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Panec

2. liga – muži:
TJ Semily – VK Hronov 3:1 (23, 19, -18, 24) a 3:1 (23, -14, 29, 23). Jako obehraná písnička už zní věta, že Hronov nastoupil v silně kombinované sestavě.
Úvodní set prvního utkání byl dlouho vyrovnaný. Hronovští byli stále mírně vpředu, ale v rozletu je brzdilo množství zkažených podání. V závěru setu domácí začali trestat chyby hostů a získali na svou stranu rozhodující náskok 22:18. Hronov sice ještě mohutně stahoval, ale závěrečná ulívka do anténky ukončila jeho naděje. Od začátku druhé sady byl rovněž o 2 - 3 body vpředu Hronov, ale vlivem neuvěřitelných chyb nevyužil řady příležitostí k rozmnožení svého náskoku, což se mu stalo osudným. Dlouhá šňůra hronovských neúspěchů poslala Semily do rozhodujícího náskoku. Až ve třetím setu se hosté brzy bodově odpoutali a nekompromisně šli za snížením dvousetového náskoku Semil. Ve čtvrtém setu Hronovští kupili chybu za chybou a postupně prohrávali až 8:15. Hronov však přesto začal ukrajovat z náskoku domácích. Od stavu 24:21 hosté odvrátili 3 setboly, pak však přišly nepřesnosti při přípravě útoku a z toho vyplývající dvě chyby na smeči znamenající konec nadějí.

Do druhého zápasu posílil řady hronovských zkušený O. Koza. První set se znovu oba týmy přetahovaly o každý bod, v koncovce však byli štastnější domácí. Druhou sadu ovládli zcela suverénně hosté, když oprášili výborný blok a nedovolili bezradným semilským útočníkům prakticky nic. Do setu třetího bohužel hronovští nevstoupili správnou nohou a povolili svému soupeři čtyř až pětibodové vedení. Pak však Hronov zabral a když na ukazateli svítilo 19:15 pro hosty, domácí trenér sáhl k několika střídáním, která spolu s dalšími nepochopitelnými výpadky hronovských znamenala postupné snížení ztráty. V dramatické koncovce promarnil Hronov šest setbolů, Semily napak využily hned první. I ve čtvrtém setu si po většinu času udržovali hosté těsné vedení, které ale tradičně při vstupu do koncovky ztratili. V dramatickém závěru pak Hronov opět padl.

Další výsledky 27.a 28. kola: Dřevěnice – Sokol HK 3:0, 0:3; Vrchlabí – Česká Třebová 3:0, 3:0; Ústí nad Orlicí – Slavia HK 0:3, 3:0; Havlíčkův Brod – Letohrad 3:1, 3:0.

Druholigovou tabulku vede královéhradecká Slavia, která má na svém kontě 51 bodů. Na opačném pólu tabulky je situace následující: 7. Semily, 8. Ústí nad Orlicí a 9. Hronov mají shodně 39 bodů; poslední je s 32 body Letohrad.

26.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

U Vlkova obnovují alej starých odrůd jabloní
7

Podvodníci v kraji stále častěji využívají důvěřivosti seniorů

Královéhradecko - Podvodů na seniory v kraji v posledních týdnech přibývá. Pachatelé používají většinou stejný trik. Své oběti zavolají a představí se jako vnuk.

Jan Birke v únoru (ne)odejde z vedení ČSSD

Náchod - Po volebním propadáku u posledních voleb padají v ČSSD hlavy. Kromě celého vedení v čele s Bohuslavem Sobotkou, který dá svoji funkci k dispozici na únorovém sjezdu strany v Hradci Králové, odejde z vedení strany i současný místopředseda a zároveň starosta Náchoda Jan Birke.

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Čest náchodských celků zachraňovala mládež

Náchod - V posledním podzimním domácím utkání hostili prvoligoví házenkáři Náchoda favorizovaný Chodov, který v Náchodě potvrdil roli favorita. To se povedlo ve druhé lize i béčku pražské Dukly, která přehrála náchodskou rezervu. Čest domácích celků tak zachraňovala mládež. Jak starší dorost, tak i ten mladší zvítězili.