1. liga kadetek: Sokol Zbečník – ŠSK Demlova Jihlava 3:2 (-18, -20, 26, 20, 12) a 0:3 (-19, -5, -19).

Od prvního setu měly hráčky Jihlavy navrch, naopak domácí kadetky zaostávaly ve všech herních činnostech. Teprve ve třetím setu si domácí kadetky vzpomněly na svou tradiční bojovnost, využily krátkého zaváhání soupeřek a celý set udržovaly vedení, naposled 24:20. Pak ale zbytečně znervózněly a dokonce pustily soupeřky ke dvěma mečbolům. Nakonec trochu se štěstím set vybojovaly 28:26! Povzbuzené zbečnické kadetky pokračovaly ve velmi dobrém výkonu, bojovaly o každý balón a získaly i čtvrtý set. Do tie–breaku ovšem nastoupily hráčky Jihlavy opět koncentrované a od začátku vedly, naposledy 9:6. Pak ale došlo k rozhodujícímu zvratu, kdy domácí vyrovnaly a za stavu 12:12 doslova vydřely důležitý bod. Další dva body rovněž vybojovaly domácí a mohla vypuknout obrovská radost.


Snad pod dojmem tohoto úspěchu se hráčky Zbečníka už nedokázaly soustředit na začátek druhého utkání, začaly trochu vlažně a usnadnily soupeřkám výhru v prvním setu. Jihlava se pak rozehrála k výbornému výkonu a zbylé dva sety rovněž získala pro sebe.


Ostatní výsledky 7. a 8. kola: PSK Přímětice – TJ Sokol Šternberk 3:0, 3:1; VO TJ Lanškroun – SG Ludvíka Daňka B 1:3, 0:3; TJ Sokol Česká Třebová – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 1:3, 3:0; TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště – TJ Nový Jičín 0:3, 1:3.


O nadcházejícím víkendu hrají kadetky Zbečníka v Novém Jičíně, čímž zakončí sérii utkání s nejlepšími celky soutěže.

 

1. liga juniorky: TJ Slavia Hradec Králové – VK Hronov 0:3 (-12, -17, -23) a 0:3 (-19, -21, -16).

Juniorky jely k dvěma důležitým utkáním na palubovku dosud posledního celku tabulky. A tato situace stavěla Hronov do role favorita.


Tuto úlohu začala hronovská děvčata plnit hned od úvodu utkání. Svého soupeře jasně převyšovala ve všech herních činnostech a výsledkem bylo hladké vítězství v prvních dvou setech. Až ve třetím setu se hradecká Slavia vzepjala k většímu odporu a rozhodovalo se až v samém závěru. V něm byl šťastnější Hronov a dovedl tak první utkání do vítězného konce.


V podobném duchu se neslo i druhé utkání. V pohodě hrající Hronov se prosazoval pestrou hrou na síti i výbornými bloky, které přiváděly hradecká děvčata k zoufalství. Za stavu 2:0 však vstoupil do 3. setu lépe Hradec a vypracoval si vedení až 11:3, za tohoto stavu však hronovské dívky znovu zapnuly na plné obrátky, vyrovnaly na 14:14 a závěr zápasu se změnil v jejich exhibici.


Další výsledky 7. a 8. kola: Slovácká Slavia Uherské Hradiště – OA Třebíč 3:0, 3:0; Mittal Ostrava – ŠSK Demlova Jihlava 1:3, 0:3; Slezan Opava – Jiskra Havlíčkův Brod 3:1, 3:2; TJ Lanškroun – SG Ludvíka Daňka Brno 3:1, 3:0.

 

1. liga junioři: VK Hronov – VO TJ Lanškroun 0:3 (-17, -20, -24) a 0:3 (-17, -21, -22).

Junioři v dalších domácích zápasech narazili na velmi vyzrálého a kvalitního soupeře. Jeho rychlá a pestrá hra na hronovské platila a v prvních dvou setech na ni nedokázali najít účinnou protizbraň. Až v tom třetím se začali domácí borci prosazovat. V dramatické koncovce však nedokázali proměnit svůj jediný setbol a odešli z palubovky poraženi.


Druhé utkání se tomu prvnímu velmi podobalo. Opět do něj lépe vstoupili hosté, kteří poměrně jasně ovládli první set. Druhý byl již podstatně vyrovnanější, Hronovští v jeho závěru stáhli na nadějných 21:23, ale to bylo bohužel z jejich strany vše. I třetí set byl dlouho nerozhodnutý, avšak mírně navrch měli neustále zkušenější hosté, kteří si udržovali dvou až tříbodové vedení, které udrželi až do konce.


Další výsledky 7. a 8. kola: Dansport Praha – Sokol Česká Třebová 3:0, 3:0; TJ Znojmo – TJ Nový Jičín 0:3, 0:3; Volejbal Brno – Energetik Chvaletice 1:3, 2:3; VK Opava – Sokol Drásov 3:0, 3:0.

 

KP žen: Orel Hradec Králové – VK Hronov 0:3, 0:3.


V sobotu 10. listopadu je v hronovské hale velmi bohatý program. Juniorky nastoupí proti silnému Lanškrounu (začátky utkání v 9 a 13 hodin) a střídat se budou s muži, kteří nastoupí proti rivalovi ze Semil (začátky v 11 a 15 hodin)