II. liga – ženy:

TJ Sokol Nusle B – TJ Jiskra Jaroměř 3:1 (16, 21, -20, 19) a 3:2 (-21, 23, -23, 22, 7). Do prvního setu nastoupila obě družstva s velkým tlakem, tvrdé útoky střídala obětavá hra v poli, ale v koncovce setu byl šťastnější domácí tým. Ve druhém setu hostující Jaroměř polevila, nebyla schopná odpovědět na soupeřův tvrdý a kombinační útok stejnou kartou a také vlivem zhoršené hry v poli a několika přímých bodů ze soupeřova podání prohrála i druhý set. Ve třetím setu, kdy se hrálo o všechno, Jaroměř zlepšila všechny herní činnosti a s výrazným náskokem snížila stav utkání na 1:2. Čtvrtý set byl opět v režii Nuslí a Jaroměř se tak musela smířit s nečekanou porážkou 3:1.

Do druhého utkání nastoupily jaroměřské ženy s odhodláním vrátit rychle soupeřovi porážku z prvního utkání a podle toho také vypadal začátek prvního setu. Jaroměř zvítězila poměrem 25:21. Druhý set byl již daleko vyrovnanější. Nusle si ale v koncovce svým velmi tvrdým servisem vypracovaly několikabodový náskok a zdálo se být rozhodnuto. Za stavu 19:23 však Jaroměř získala servis a začala důrazně stahovat až do stavu 23:23. Zde se však štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který zvítězil 25:23. Do třetího setu nastoupila Jaroměř, pobouřená výroky rozhodčích v předchozím setu, velmi zostra a odhodlaně a postupně navyšovala své bodové konto. Třetí set dotáhla do vítězného konce 25:23. Ve čtvrtém setu se opět hrál velmi vyrovnaný souboj, nicméně opět vlivem špatného příjmu Jaroměř sadu ztratila. Na řadu přišel tie-break. Jaroměř předvedla naprosto odevzdaný výkon, soupeř se ujal rychlého vedení 5:1 a hostující tým již nedokázal soupeře bodově dotáhnout.

Další výsledky 29. a 30. kola: SF Praha – Dobřichovice 2:3 a 2:3; Jihlava – Vamberk 0:3 a 0:3; Slavia HK B – Havlíčkův Brod 3:1 a 3:0; Pardubice – FTVS Praha 1:3 a 2:3.

II. liga – muži:

VK Hronov – Sokol Dřevěnice 3:0 (21, 22, 11) a 3:0 (22, 21, 25). Do Hronova přicestoval v podstatě již tradiční soupeř a v sázce bylo 5. a při vhodné souhře okolností i 4. místo ligové tabulky.

Úvod prvního setu byl velmi vyrovnaný. Domácím se sice podařilo odskočit na 8:6, ale zlepšený vysoký blok hostí kontroval a přibrzdil hronovský rozjezd. Hosty v dalším rozletu často brzdil poměrně chytrý servis některých hronovských borců, takže se nedostali do vedení. A v koncovce toho hořce litovali. Domácím se podařilo několikrát zastavit útok důrazného soupeře na síti a když se k tomu přidalo několik dalších dobrých podání, bylo vymalováno. I druhé dějství se hrálo zpočátku velmi vyrovnaně. Od stavu 6:6 však začali na síti úřadovat dřevěničtí blokaři a Hronovu začal ujíždět vlak. Na nepříznivý vývoj reagoval trenér Kučera nasazením Peldy. Tří až čtyřbodové vedení si hosté poměrně v pohodě drželi a dlouho se zdálo, že jejich snaha bude korunována vyrovnáním. Opak byl ovšem pravdou, z nadějného stavu 21:18 se jim stalo osudné postavení s předním nahrávačem a na hlavním kůlu hrajícím nejlepším hráčem Lukavcem. Tento do té doby takřka neomylný borec po horší přihrávce nezvládl těžký útok proti kompaktnímu hronovskému bloku v podání Andrys-Kůrka, do kterého střídavě buď narážel, nebo se mu diagonálně vyhýbal do autu. Ani dva time-outy hronovský nápor nedokázaly zastavit. Až snížení na 24:22 bylo dřevěnickou labutí písní v druhém setu. Následný technický úder střídajícího Peldy skončil v soupeřově poli a nadějných 2:0 bylo na světě. Úvod třetího setu ještě nenasvědčoval, že by se hosté vzdali. Do stavu 8:6 drželi s rozjetým hronovským válcem krok. Poté však Hronováci vystavěli neprodyšnou hráz na síti a nepustili soupeře na svoji stranu sítě. To vše ještě podpořeno kvalitním servisem vyústilo ve spanilou jízdu a drtivé vítězství o 14 bodů.

Do druhého utkání nastoupil poprvé v sezóně na post libera trenér Kučera. Na smeči nahradil Šnajdra Pelda, na druhý smečařský post nastoupil po dlouhé rekonvalescenci Ševců, ostatní pozice zůstaly beze změny. A domácí rozlet nadále pokračoval. Žádný ze soupeřů se nedokázal propracovat k rozhodujícímu náskoku, a proto se znovu rozhodovalo až v koncovce, kterou již pro tento den tradičně pro sebe rozhodl Hronov. I druhé dějství probíhalo podle stejného scénáře jako po většinu dne. Domácí spoléhající se především na nekompromisní útok Manycha a Kůrky zaveleli k náporu za stavu 15:15 a postupně jejich zlepšená hra vedla až k vedení 22:17. Za tohoto stavu zdánlivě rezignovaně hrající hosté zaveleli k odporu a stáhli skóre na pouhé dva body (23:21). Koncovku si však Hronovští nenechali vzít. V setu třetím hosté drželi krok pouze do stavu 3:3. Navíc jejich herní entuziasmus postupně silně vyprchával a hronovští fandové se začali již soustředit na pozápasová piva. Mírné hronovské lavírování vyústilo ještě ve zdánlivě bezpečný náskok 18:14, posléze 19:17. Pak však na síti zaúřadoval skvělý dřevěnický blok a ani hronovský time-out na tom nic nezměnil. Na ukazateli skóre se v tu chvíli objevilo nepříjemných 19:22. V té chvíli se však výsledková houpačka přesunula na hronovskou stranu a opět série skvělých bloků a útoků v té době neomylného Kůrky znamenala zvrat na 24:22. Následná výměna se znovu vyvíjela příznivě pro Hronov, avšak po celý den skvělý Manych nabídku na využití mečbolu nevyužil a povzbuzení hosté přidali další dva skvělé bloky, aby tak šli do vedení 24:25. Kůrka však další pokračování útokem z druhého kůlu odmítl a následné hronovské blokařské vzepětí znamenalo definitivní konec utkání.

Další výsledky 29. a 30. kola: Ústí n. Orl. – Havl. Brod 3:1 a 3:2; Česká Třebová – Hrotovice 0:3 a 0:3; Železný Brod – Choceň 3:2 a 3:0. (mp, ma)