VK Hronov – Sokol Hradec Králové 3:1 (15, 23, 13, 18) a 3:0 (24, 19, 13).

Domácí neměli k dispozici opět kompletní kádr, když tradičně chyběl zkušený Koza. Kvalitní kádr hostů se opírá o skvělého nahrávače Martince a vynikajícího univerzála Staníka, který část své kariéry strávil v Hronově. Hosté přijeli ve velmi kombinované sestavě právě bez opory týmu, přesto začali suverénně a první set jasně vyhráli. Hronov chyboval na přihrávce, hra v poli prakticky neexistovala a útok byl naprosto bezzubý. Po změně stran trenér domácích udělal v sestavě několik změn a obraz hry se změnil. Hronovští výrazně zlepšili útok na síti a neprodyšnými bloky začali přehrávat soupeře. V koncovce druhého setu však nastaly ještě komplikace, neboť několik hronovských nepřesností znamenalo vyrovnání na 20:20. Domácí koncovku zvládli a dokázali vyrovnat stav utkání. V obou dalších setech už Hronov suverénně vládl a první cenné vítězství bylo doma.


Druhý zápas byl vyrovnaný pouze v prvním dějství, kdy si domácí zbytečně zkomplikovali koncovku 1. sady a ztratili nadějné vedení, ale se štěstím tento klíčový moment překonali a šli do vedení 1:0. Od té chvíle bylo již utkání jednoznačnou záležitostí. Hosté, v jejichž kádru bylo několik starších hráčů, již nestačili fyzicky a hronovští hráči je decimovali drtivým útokem a kvalitními bloky. Hronov tak v poklidu dokráčel k dalšímu důležitému vítězství a nadělil si tak pěkný dárek v podobě 4 bodů pod vánoční stromeček a posílil tak svoje ambice v boji o záchranu.


Volejbalistům nastává zasloužená přestávka. Ta skončí 12. ledna, kdy hrají hronovští muži odložená utkání z první poloviny soutěže ve Vrchlabí.
Další výsledky 17. a 18. kola: Slavia Hradec Králové - Dřevěnice 3:0, 3:0, OEZ Letohrad - Česká Třebová 3:2, 3:1, TJ Semily – Vrchlabí 3:2, 2:3, Jiskra Havlíčkův Brod – Jiskra Ústí nad Orlicí 3:1, 3:1.