II. liga – ženy:

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Jiskra Jaroměř 1:3 (-18, 22, -22, -17) a 0:3 (-20, -18, -19). Jaroměřské volejbalistky se v posledních utkáních podzimu musejí vypořádat s faktem, že k utkání nastupují v roli favoritek, což není vždy úplně ideální stav. Jaroměři však tento fakt evidentně nevadí, což dokázala také v předposledním dvojkole na palubovce ve středu tabulky umístěných Dobřichovic.

V úvodním setu prvního utkání nedaly hostující hráčky svým soupeřkám sebemenší šanci v celku jasně sadu vyhrály. Ve druhém setu však Jaroměřačky polevily, což se jim nevyplatilo a domácí rázem srovnaly na 1:1 na sety. Ve třetím setu tahaly za delší konec opět hostující volejbalistky, které tak opět převážily misky vah na svou stranu. Ve čtvrté sadě už favorizované hostující hráčky neponechaly nic náhodě a utkání rychle dovedly do vítězného konce.

Do druhého utkání hostující hráčky nastoupily zcela koncentrované, což potvrdily hned v úvodní sadě, kterou vyhrály rozdílem pěti bodů. Také druhá a třetí sada se hrála podle not jaroměřských žen, které si tak po hladkém vítězství 3:0 připsaly do tabulky další dva body.

Další výsledky 15. a 16. kola: Vamberk – SF Praha 2:3 a 3:1; Havlíčkův Brod – Nusle B 1:3 a 1:3; Jihlava – Pardubice 0:3 a 1:3; FTVS Praha – Slavia Hradec Králové 0:3 a 0:3.

II. liga – muži:

Sokol Hrotovice – VK Hronov 3:2 (-14, -23, 19, 21, 15) a 3:0 (16, 19, 19). Po nepovedené odvetě s Havlíčkovým Brodem odjížděl mírně zredukovaný kádr na dlouhou cestu do jihomoravských Hrotovic.

Ambiciózní domácí nováček je překvapivě na čele druholigové tabulky a Hronováci se ocitli v roli outsiderů a mohli tak jen překvapit. Základní sestava s nahrávačem Martincem, smečaři Ševců a Kociánem, blokaři Kubečkem a Andrysem, na postu univerzálního hráče s Kůrkou a na liberu se Šnajdrem vlétla do utkání jako uragán. Favorizovaní domácí se po celý první set nestačili divit, kdo že to přijel vyloupit jejich domácí halu. Kvalitní hra v poli, výborná příprava útoku, to vše vytvářelo skvělé podmínky pro neomylné ataky hronovských borců. I v druhém setu Hronovští pokračovali ve velmi kvalitním výkonu, k němuž se však již přidali domácí, kteří se otřepali z šokujícího úvodu. Celý průběh byl značně vyrovnaný, ale koncovka šla opět za nadšeně bojujícími hosty. Bohužel tak, jak se již stalo v letošní sezoně několikrát, Hronováci v nasazeném tempu nevydrželi. Hrotovičtí vytáhli ze svého arsenálu tvrdý servis a začali vytvářet enormní tlak na do té doby přesnou hronovskou přihrávku. Z toho pramenila horší příprava útoku, ve kterém si někdy až příliš alibisticky hrající hronovští bombeři nevěděli rady. Hladce prohraný třetí set však Hronov nezlomil a ve čtvrtém dějství se hra začala opět vyrovnávat. Nevýznamný rozdíl ve skóre vydržel po většinu sady, ale v závěru si zvýšenou bojovností vynutili rozhodující tie-break přece jen domácí. V něm se od počátku rozhořela velká bitva o každý míč, v níž se dlouho drželi v sedle hosté. Při změně stran svítilo na ukazateli skóre těsných 8:7 pro Hronov. Vzápětí přilili do domácího ohně oleje dvě drobné chyby rozhodčích. Při vedení 13:10 se zdálo, že rozhození hrotovičtí již nenajdou lék na úspěšný zvrat. Hosté se však po neúspěšné šňůře rychle dostali do nevýhodného stavu 13:14. Závěrečné drama nedokázali rozhodnout pro sebe, když stačili pouze odvrátit dva mečboly, avšak na třetí už nestačili.

Druhý zápas byl již o něčem jiném. Hosté nastoupili s výrazně omlazenou sestavou, když na lavičce zůstali zkušení Ševců a Martinec. V prvním setu byl k vidění vyrovnaný boj pouze v první polovině, poté skvělým dopoledním obratem posílení domácí přitlačili na pilu na servisu a bleskově se hostím vzdálili, čímž vznikl při závěrečném bilancování výrazný rozdíl ve skóre. Jako přes kopírák probíhalo druhé dějství. I v něm domácí zle zatápěli Hronovu skvělým skákaným servisem a skóre tak znovu hrozivě narůstalo v jejich prospěch. Trenér hostí Kučera se s beznadějným vývojem pokusil něco udělat a tak poslal na hřiště nahrávače Martince. Přesto se hrotovickou spanilou jízdu dlouho nedařilo zastavit. Domácí si vybudovali znovu bezpečný náskok a s bohorovným klidem směřovali k snadnému vítězství. Po celý zápas se nacházeli Hronováci v hlubokém útlumu a zcela jim chyběla víra ve vlastní síly a v celkový úspěch. Z tohoto poklidného vývoje vybočil pouze závěr utkání, kdy závěrečné vzepětí hostí znamenalo snížení z hrozivých 12:21 na nadějných 19:22. Domácí se nenechali však vykolejit a koncovku s bravurou sobě vlastní zvládli.

Další výsledky 15. a 16. kola: Dřevěnice – Železný Brod 3:0 a 3:2; Havl. Brod – Slavia HK 0:3 a 3:0; Česká Třebová – Ústí nad Orlicí 3:2 a 2:3; Choceň – Třebín 3:2 a 3:0. (mr, ma)