II. liga ženy:

TJ Jiskra Jaroměř – TJ Sokol Pardubice 3:0 (22, 24, 11) a 3:1 (25, –22, 9, 21). V prvním setu se oba soupeři okukovali a na obou stranách docházelo k výrazným výkonnostním výkyvům a chybám, nicméně v koncovce byla Jaroměř úspěšnější. Druhý set se vyznačoval dlouhými šňůrami, kdy se hostujícím podařil neskutečný kousek. Nejprve za stavu 16:9 Pardubice dokázaly stav srovnat, později Jaroměř opět odskočila, ale ani skóre 24:18 pro domácí nezaručovalo vítězství. Pardubice dokázaly stav utkání srovnat na 24:24 a až v dramatické koncovce se rozhodlo o vítězství domácích 26:24. Třetí set byl naprosto v režii domácích žen, které tak v prvním utkání zvítězily v poměru 3:0.

Do druhého zápasu nastoupil soupeř jako vyměněný a svojí obětavou hrou v poli dokázal domácí natolik potrápit, že o výsledku prvního setu opět rozhodla až dramatická koncovka s vítězným koncem 27:25 pro domácí. Druhý set se domácím příliš nevydařil, nevýrazný útok a špatná hra v poli znamenaly ztrátu této sady. Do třetího setu nastoupila Jaroměř s naprosto odlišným přístupem a nedala soupeři nejmenší šanci, o čemž hovoří i výsledek setu 25:9. Poslední sada byla již v režii domácích hráček, které si po tomto dvojzápasu zaslouženě připisují na své konto další 4 body a postupují tak na páté místo v tabulce.

SKP Ústí nad Labem – Sokol Zbečník 3:0 (28, 12, 18) a 3:0 (16, 23, 19). Proti lídrovi tabulky začaly hostující hráčky skvěle a nervydrásající první set prohrály až v poměru 30:28. Ve zbylých dvou setech však domácí hráčky potvrdily své postavení v tabulce a Zbečníku už příliš nepovolily.

Podobný trend pokračoval i v úvodní sadě druhého utkání, ve druhém setu však hostující hráčky opět zabraly a znovu se rozhodovalo až v samotném koncovce. V té ale byly úspěšnější domácí ženy, které si pak hladké vítězství nenechaly vzít ani v závěrečném setu.

II. liga – muži:

VK Hronov – Slavia Hradec Králové 3:1 (22, 16, –24, 22) a 1:3 (-16, 23, –16, –15). Hosté přijeli v kompletní sestavě a jejich ospalý začátek Hronováci využili k vybudování čtyřbodového náskoku, který však záhy přišel vniveč. Od té chvíle však domácí borci začali předvádět dlouho nevídaný výkon, koncovka prvního setu tak vyzněla pro Hronov. Domácí neumdlévající bojovnost a prakticky bezchybná hra doslova ničila hradeckou jistotu. Závěr druhého setu se proměnil v hronovskou exhibici a početné publikum začalo tušit překvapení. V úvodu dalšího dějství se však hradečtí vzpamatovali a pro domácí nastaly horší časy. V nich si Slavia vybudovala náskok 19:12, jenže Hronováci oprášili svůj servis a hosté začali kolabovat. Domácí euforie vyvrcholila ve zvrat až na 24:21. Avšak ani tři mečboly nestačily na dovršení skvěle započatého díla. Drama nakonec vyústilo v hradecký happy-end a na světe bylo další pokračování. Domácí bojovníci ve čtvrté sadě byli od začátku čtvrtého dějství stále o 2–3 body vpředu. Když se pak Hronováci posunuli na 17:13, za chvíli bohužel kontrovali slávisté a bylo vyrovnáno 20:20. Domácí však znovu zatroubili k závěrečnému náporu a v něm kapituloval i suverénně nejlepší hráč na palubovce, hostující Vaculík. Po jeho závěrečné smeči do betonového hronovského bloku mohli propuknout zasloužené oslavy v domácích řadách.

V druhém utkání se očekával od počátku nápor favorizovaných hostů, ale v hronovské hale se hrálo v opačné režii. Dezorientovaní hosté se trápili a zdálo se, že spanilá jízda bude pokračovat. Bohužel ztráta koncentrace znamenající chyby na přihrávce posadila Hradecké na koně. V závěru se domácí bojovnost zcela vytratila a vyústila v kapitulaci a jednoznačnou prohru. Ani druhý set z počátku nevypadal na hronovskou mobilizaci. Přesto se hra vyrovnala, k čemuž stejnou měrou přispívala i horší koncentrace Hradeckých. Dramatickou koncovku druhého setu nakonec po sérii střídání zvládli lépe Hronováci a naděje znovu ožila. I třetí pokračování bylo dlouho vyrovnané. Domácím bohužel na rozdíl od prvního duelu chyběla v těchto chvílích vůle po vítězství. Z toho vyplynula jasná dominance zkušenějších hostů v závěru setu. Ještě v úvodu čtvrté sady se zdálo, že hronovská překopaná sestava bude rozjetému soupeři vzdorovat, pak se ovšem znovu prodraly na svět neduhy na přihrávce. Závěr se již plně odehrál ve slávistické režii a domácí výkon postupně dospěl až k trapnosti.